Սուրենյան. Հայաստանին արկտիկական ցուրտ օդային զանգվածներ են մոտենում
Նման տաք եղանակ մինչև մարտի վերջ էլ չենք ունենա: Մոտ 30 օր շուտ եկած գարունը հենց վաղվանից ետ կնահանջի: Այս մասին հայտնեց  ՏԿԱԻՆ Հիդրոմետ ծառայության օդերևութաբանության կենտրոնի պետի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը:
«Հանրապետության տարածքին Սկանդինավիայի տարածքից մոտենում են արկտիկական ցուրտ օդային զանգվածներ, նրանք մեր երկիր կներխուժեն մարտի 15-ից: Օդի ջերմաստիճանը մարտի 15-16 կնվազի 10-12 աստիճանով, Շիրակում, Կոտայքի լեռնային գոտիներում, Գեղարքունիքում, Արագածոտնի և Վայոց ձորի լեռնային բնակավայրերում, Սյունիքի նախալեռներում նույնիսկ ձյուն կտեղա»,-ասաց նա:

Гагик Суренян: Температура воздуха в Армении понизится на 10-12 градусов
К территории Армении со стороны Скандинавии приближаются холодные арктические воздушные массы, они проникнут в республику 15 марта. Об этом сообщил замначальника отдела метеорологии службы «Армгосгидромет» министерства по чрезвычайным ситуациям РА Гагик Суренян.
По его словам, теплой погоды, установившейся в Армении в феврале и начале марта, до конца этого месяца больше не будет. Наступившая на 30 дней раньше весна отступит с уже с завтрашнего дня.
«Температура воздуха 15-16 марта понизится на 10-12 градусов. В Ширакской области, в горных районах Котайкской области, в Гегаркуникской области, в горных населенных пунктах Вайоцдзорской и Арагацотнской областей, в предгорьях Сюника прогнозируется даже снег», – отметил он.