ԿԽՄԿ-ն տեղյակ է հայկական սահմանը հատած Ադրբեջանի քաղաքացուհու մասին
Հայաստանի և Ադրբեջանի հյուսիս-արևելյան սահմանում, Իջևանի ուղղությամբ, ադրբեջանական աղբյուրների փոխանցմամբ, հայկական կողմ է անցել Ադրբեջանի քաղաքացուհի, 39-ամյա Զոհրա Վալիևա Վարդազար-քըզին:
Կարմիր խաչի միջազգային կազմակերպության հայաստանյան գրասենյակի լրատվական հարցերով պատասխանատու Զառա Ամատունին Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հաստատեց տեղեկությունը և ասաց, որ այս պահին այդ հարցի վերաբերյալ իշխանությունների հետ երկխոսության մեջ են:
«Այս պահին կարող եմ ասել, որ մենք տեղյակ ենք դրա մասին և մենք իշխանությունների հետ համապատասխան երկխոսության մեջ ենք այդ թեմայով», -փոխանցեց նա:

Зара Аматуни: МККК в курсе перехода гражданки Азербайджана на территорию Армении
Гражданка Азербайджана, 39-летняя Зогра Валиева Вардзар-кызы, по сообщению азербайджанских СМИ, 7 июня перешла на армянскую сторону на северо-восточном участке армяно-азербайджанской границы, в направлении Иджевана.
Ответственная за коммуникационные программы Международного Комитета Красного Креста (МККК) в Армении Зара Аматуни в беседе с корреспондентом Panorama.am подтвердила данную информацию.
По ее словам, в настоящее время с властями ведется диалог по данному вопросу.
«На данный момент могу сказать, что мы в курсе, с властями ведем соответствующий диалог по данной теме», – отметила она.