Փոստանջյանն անթույլատրելի  արարք է որակում Փաշինյանի առաջարկը
«Գիտեք, ընտրակաշառքի դեմ մեկ այլ կաշառք առաջարկելն ուղղակի քրեորեն հետապնդելի արարք է: Սխալ է և անթույլատրելի, ասում են՝ կգանք իշխանության մենք ձեզ կաշառք կտանք»: Լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Երևանի ավագանու ընտրությունների մասնակից «Երկիր ծիրանի» կուսակցության ընտրական ցուցակը գլխավորող Զարուհի Փոստանջյանը, անդրադառնալով «Ելք» դաշինքի ընտրական ցուցակը գլխավորող Նիկոլ Փաշինյանի հրապարակած ծրագրային նոր դրույթի մասին հարցին:
«Չեմ կարծում, որ դա ճիշտ է, չեմ կիսում այդ կարծիքը, ընդհակառակը դատապարտում եմ, որովհետև մեր հանրային գումարները պետք է ծախսվեն նպատակային: Պետք է այդ գումարները ծախսվեն երկարաժամկետ ծրագրերի իրականացման համար, որպեսզի մարդիկ այդ գումարների կարիքը չունենան»,-ասաց Փոստանջյանը:
Նա նշեց, որ սոցիալապես անպահով քաղաքացիներին աջակցելու համար բյուջեում միջոցներ են նախատեսված, քաղաքացիների բարեկեցության համար զարգացման երկարաժամկետ ծրագրեր են հարկավոր, համակարգային փոփոխություններ:
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 8-ին կայացած ասուլիսում դաշինքի կողմից առաջադրված քաղաքապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էր. «Փոփոխություններ ենք կատարելու Երևան քաղաքի բյուջեում և ներառելու ենք սոցիալական աջակցություն ընտրակաշառքի հարկադրվող քաղաքացիներին: Եթե համապատասխան դիմում ներկայացնեն և ասեն, որ իրենց ընտրակաշառք են առաջարկել, կստանան սոցիալական աջակցություն՝ 15 հազարի չափով»:

Выборы мэра Еревана: Заруи Постанджян назвала предложение Блока «Выход» по избирательным взяткам недопустимым
15:40 10/05/2017
Бороться с избирательными взятками, предлагая другие взятки, – уголовно преследуемое деяние. Об этом сказала сегодня на встрече с журналистами лидер партии «Страна абрикоса», кандидат в мэры Еревана от данной политической силы Заруи Постанджян, коснувшись заявления Блока «Выход» о том, что данная политсила в случае победы на выборах в Совет старейшин столицы выделит по 15 тыс. драмов из городского бюджета всем горожанам, отказавшимся от избирательных взяток.
«Это неправильно и непозволительно», – отметила Постанджян.
«Не думаю, что это правильно, я не разделяю этого мнения. Наоборот, я осуждаю, поскольку общественные средства должны тратиться целевым образом», – добавила з.Постанджян.
По ее словам, для социально необеспеченных граждан в бюджете специально предусмотрены средства, а для обеспечения благополучия граждан нужны долгосрочные программы развития, системные изменения.
Отметим, 8 мая кандидат в мэры Еревана Никол Пашинян сообщил о добавлении в предвыборную программу Блока «Выход» нового тезиса: в случае победы данная политическая сила произведет ряд изменений в бюджете столицы и предложит социальную поддержку гражданам, которые откажутся от избирательных взяток.