«Երկիր Ծիրանին» հունվարի երկրորդ կեսից համազգային ընդվզում է նախապատրաստում
«Երկիր Ծիրանի» կուսակցության նախագահ Զարուհի Փոստանջյանը համոզված է՝ Երևանի ավագանիում իրենց խմբակցությունն անցնող տարում լավ է աշխատել: Այս մասին այսօր նա ասաց մամուլի ասուլիսի ժամանակ:
«Մենք մեր գործի մեջ ենք և կյանքի ենք կոչում մեր ստանձնած պարտավորություններն ու ծրագրերը: Մենք չենք շեղվում մեր ծրագրերից, ցանկացած շեղվող պատժվելու է»,- ասաց նա՝ ընդգծելով, որ արդեն իսկ պատժում են իրենց ծրագրերին դավաճանած, երբեմնի գործընկերներ Մնացական Պարակշիևին և Հայկ Պետրոսյանին:
Անդրադառնալով ՀՀ ազգային ժողովի աշխատանքներին՝ բանախոսն ընդգծեց, որ այն  ուղղակի ավտորիտար համակարգը սպասարկող կառույց է:
Զարուհի Փոստանջյանի խոսքով, այսօր Հայաստանում հնչում է դժոխքի երաժշտություն, այն ներթափանցել է  ամենուր, ավելին իրենք գտնում են, որ միակ ելքն այս համակարգի մերժումն ու համատարած ընդվզումն է:
«Ընդվզումը պետք է լինի համազգային, խնդիրների լուծման այլ տարբերակ չկա»,- նշեց բանախոսը:
Զարուհի Փոստանջյանը չցանկացավ գնահատել «Ծառուկյան» և «Ելք» խմբակցությունների հնարավոր քաղաքական գործարքը՝ հանդես գալու նախագահի միասնական թեկնածուով:
«Երկիր Ծիրանի» կուսակցության նախագահը տեղեկացրեց, որ հունվարի երկրորդ կեսից լինելու են հրապարակներում, փողոցներում՝ մարդկանց բաժանելու ընդվզման կոչով թռուցիկներ: Ակցիայի շրջանակներում «Երկիր Ծիրանին» լինելու է նաև Արցախում և Ջավախքում:
«Պետք է հեղափոխություն տեղի ունենա, որպեսզի կարողանանք հիմնել նոր քաղաքական համակարգ»,- ասաց Փոստանջյանը:

Заруи Постанджян: Единственный способ решения существующих проблем в Армении – выражение общенационального несогласия
13:51 29/12/2017
Заруи Постанджян убеждена, что возглавляемая ею фракция «Страна абрикоса» в уходящем 2017 году хорошо проработала в Совете старейшин Еревана. Об этом сегодня она заявила в ходе пресс-конференции.
«Мы занимаемся своим делом и претворяем в жизнь программы и взятые обязательства. Мы не отклоняемся от наших программ, а любой, кто будет отклоняться, будет наказан», – сказала она и привела в пример  выражение вотума недоверия представителям фракции «Страна абрикоса» Айку Петросяну и Мнацакану Паракшиеву.
Коснувшись внутриполитической ситуации в Армении, Заруи Постанджян отметила: «Единственный способ решения существующих проблем – выражение общенационального несогласия».
При этом Заруи Постанджян сообщила, что с середины января они будут на площадях, улицах, раздавать людям летучки с призывом выразить свое несогласие. В рамках акции, как указала Постанджян, они побывают также в Арцахе и Джавахке.