Վրաստանի և Հայաստանի միջև կամուրջի կառուցման աշխատանքները սկսել են
«Գրուզիա օնլայն»-ի  փոխանցմամբ, Վրաստանի ճանապարհների դեպարտամենտը հայտարարել է, որ «Բարեկամություն» կոչվող կամուրջը կառուցվելու է Բագրատաշեն-Սադախլո անցակետի տարածքում՝ Դեբեդ գետի վրա:
Կամուրջի կառուցման համար Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկը  6 մլն եվրո արժողությամբ վարկ է տրամադրել: Գումարի 50 տոկոսը կմարի Վրաստանը, 50 տոկոսը՝ Հայաստանը:
Հիշեցնենք, որ կամուրջի շինարարության վերաբերյալ պայմանագիրը կնքվել է ընթացիկ տարվա հունվարին Երևանում: Շինարարությունն իրականացնելու է իրանական ընկերություն:
Կամրջի նախագծային և շինարարական աշխատանքների ձեռքբերման նպատակով ՎԶԵԲ-ի էլեկտրոնային հարթակի միջոցով իրականացվել է «Բագրատաշենի կամրջի նախագծում և շինարարություն» միջազգային մրցույթը։
Մրցույթին մասնակցել է 7 կազմակերպություն, որոնցից 3-ը որակավորվել են և անցել մրցութային հաջորդ փուլ: Գնահատման արդյունքում հաղթող է ճանաչվել իրանական «Ariana Tunnel Dam Co. (Iran)» ընկերությունը` 7.393.347.95 Եվրո (ներառյալ ԱԱՀ) գնային առաջարկով:
«Ariana Tunnel Dam Co.» շինարարական ընկերության ներկայացուցիչներն ավելի վաղ ՀՀ տրանսպորտի, կապի և  տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանին վստահեցրել են, որ կաշխատեն լավագույն որակով:

Construction works of “Friendship Bridge” launched at the Armenian-Georgian border
Georgia and Armenia are one step closer to build a new bridge, named 'Friendship Bridge' that will help the countries to facilitate regional trade and passenger flow, Agenda.ge reported.
Located 60 kilometres from Georgia’s capital Tbilisi, the bridge at the Sadakhlo-Bagratashen checkpoint is the main crossing between Georgia and Armenia.
The European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) has provided a sovereign loan of up to €6 million to Georgia in order to co-finance works to build the cross-border bridge connecting Georgia with Armenia.
One part of the bridge will be constructed on Georgia’s territory, while the other part on Armenia’s territory. Accordingly, 50 percent of the credit will be paid by Armenia and 50 percent by Georgia.
At this stage, selection procedures for a supervisory company are underway. As the Roads Department of Georgia announced, the construction company has already been revealed.
Georgia and Armenia announced the construction of the 'Friendship Bridge' in November 2016 as a symbol of friendship between the two neighboring states.