«Նաիրի» ԲԿ տեղափոխված Մանվել Գրիգորյանը բժշկական հետազոտություն է անցնում.  Անատոլի Գնունի
ԵԿՄ նախկին նախագահ, ԱԺ նախկին պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանին հունիսի 14-ին, «Գրիգոր Լոսավորիչ» ԲԿ-ից շտապօգնության մեքենայով տեղափոխել են «Նաիրի» ԲԿ:
Panorama.am-ի թղթակցի  հետ զրույցում «Նաիրի» ԲԿ-ի տնօրեն Անատոլի Գնունին տեղեկացրեց, որ առայժմ չեն կարող նրա առողջական վիճակին օբյեկտիվ գնահատական տալ, քանի որ հետազոտություններն ամբողջությամբ չեն ավարտվել, բոլոր մասնագետների կոնսուլտացիաները դեռ կատարված չեն:
«Ամեն դեպքում վիճակը  գնահատվում է միջին ծանրության: Մանվել Գրիգորյանը  հիվանդասենյակում է, այլ ոչ թե վերակենդանացման բաժանմունքում: Երեկ նա անօթի չէր, ուստի չէինք կարող հետազոտել: Այսօր առավոտվանից բոլոր հետազոտություններն արդեն սկսվել են»,- նշեց Անատոլի Գնունին:
Նշենք, որ Մանվել Գրիգորյանը «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ-ից տեղափոխվել է «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ։
Հիշեցնենք, որ Մանվել Գրիգորյանին մեղադրանք է առաջադրվել այն բանի համար, որ նա ապօրինի կերպով՝ «Զենքի մասին» ՀՀ օրենքով նախատեսված սահմանափակումների շրջանցմամբ, կնոջ՝ Նազիկ Ամիրյանի, որդու՝ Արման Գրիգորյանի և քննությամբ չպարզված այլ անձանց հետ նախնական համաձայնությամբ, ապօրինի կերպով ձեռք են բերել, փոխադրել և իրենց պատկանող երեք տներում ապօրինի կերպով պահել հրազեն, ռազմամթերք, ակոսափող հրազենի փամփուշտներ, պայթուցիկ նյութեր,ինչպես նաև կատարել է տարբեր տեսակի հափշտակություններ։

Директор Медцентра «Наири» Анатолий Гнуни рассказал о состоянии здоровья Манвела Григоряна
Бывшего депутата Национального собрания Армении, экс-председателя Союза добровольцев «Еркрапа» Манвела Григоряна 14 июня на машине скорой помощи из медицинского центра «Сурб Григор Лусаворич» («Святого Григория Просветителя») доставили в Медцентр «Наири».
Директор Медцентра «Наири» Анатолий Гнуни в беседе с корреспондентом Panorama.am сообщил, что пока не могут дать объективную оценку состоянию здоровья Манвела Григоряна, поскольку обследования проведены не полностью, пока проведены консультации не всех специалистов.
«В любом случае состояние его здоровья оценивается как средней тяжести. Манвел Григорян сейчас находится в палате, а не в реанимационном отделении. Сегодня с утра мы уже начали все обследования», – отметил Анатолий Гнуни.
Отметим, что Манвел Григорян был доставлен из УИУ «Больница для осужденных» в Медцентр «Сурб Григор Лусаворич».