Հայաստանում կանցկացվեն Միջազգային բանակային խաղերի «Խաղաղության մարտիկ» մրցումները
«Միջազգային բանակային խաղեր-2019» մրցաշարի շրջանակում օգոստոսի 3-ը 15-ը Հայաստանի Հանրապետություն անցկացվելու են «Խաղաղության մարտիկ» մրցումները:
ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ «Խաղաղության մարտիկ» մրցումներին կմասնակցեն Հայաստանի, Բելառուսի, Իրանի, Հունաստանի, Ղազախստանի և Ռուսաստանի զինված ուժերի ներկայացուցիչները:
Մրցումներն անցկացվելու են Երևանում, Դիլիջանում և Իջևանում: Մրցումների մասնակիցներն ուժերը կչափեն ռազմամասնագիտական «Պրոֆեսիոնալ» (կողմնորոշում տեղանքում, մարտական պատրաստության համալիր վարժություններ, բուժօգնության կազմակերպում), ռազմամարզական «Ատլետ», կրակային պատրաստության «Դիպուկահար», գրական-գեղարվեստական և պարային-երաժշտական «Տեր և Տիկին», ռազմական պատմության գիտելիքների ստուգման «Էրուդիտ» մրցաձևերում:
«Խաղաղության մարտիկ» մրցումների բացման հանդիսավոր արարողությունը տեղի կունենա օգոստոսի 3-ին` Դիլիջանի Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարանում:

Int'l Army Games: Armenia to host Warrior of Peace competitions
As part of the International Army Games 2019, the Warrior of Peace competitions will take place in Armenia from 3 to 15 August.
Armed forces from Armenia, Belarus, Iran, Greece, Kazakhstan and Russia will take part in the competitions to be held in capital Yerevan and the towns of Dilijan and Ijevan, the Defense Ministry’s press service reported.
The participants will compete in various events testing their ability of orientation, combat readiness, organization of medical aid, shooting skills, as well as knowledge of military history.
The grand opening of the Warrior of Peace will take place at the Monte Melkonian Military College in Dilijan on 3 August.