Հայաստան է  ներխուժում արկտիկական ճակատ
Նոյեմբերի 2-ին լուսադեմից սկսած հանրապետության տարածք Սկանդինավիայի շրջաններից ներխուժում է արկտիկական ճակատ։
ԱԻՆ հիդրոմետ ծառայության փոխանցմամբ՝ բոլոր մարզերում սպասվում են տեղումներ, առանձին վայրերում ինտենսիվ, սպասվում է նաև քամու ուժգնացում պոռթկումները մինչև 15-20մ/վրկ։ Այն շրջաններում, որոնք գտնվում է ծովի մակերևույթից 1700մ և ավելի բարձրության վրա կտեղա առաջին ձյունը։
Օդի ջերմաստիճանը նոյեմբերի 2-ի ցերեկը և նոյեմբերի 2-ի լույս 3-ի գիշերը բոլոր մարզերում կնվազի 8-10 աստիճանով։ Նոյեմբերի 2-ի լույս 3-ի գիշերը Արարատյան դաշտում և նրա նախալեռնային գոտում կդիտվեն առաջին բացասական ջերմաստիճանները, օդում -1․․․-3, հողի մակերևույթին -4․․․-5 աստիճան։

A new cyclone will hit Armenia on Saturday, November 2, causing temperatures to drop sharply in the country.
Meteorologists forecast precipitation in all regions on Saturday with the possibility of strong winds up to 15-20m/s. The regions located 1,700 meters above sea level will receive their first taste of snow.
Temperatures are set to drop by 8-10 degrees in all regions in the daytime and on the night of November 2, the Hydromet Service of the Ministry of Emergency Situations said.
The Ararat Valley and its foothills will experience the first below-zero temperatures of up to -5C on Saturday night.