Հայաստան է  ներխուժում արկտիկական ճակատ
Նոյեմբերի 2-ին լուսադեմից սկսած հանրապետության տարածք Սկանդինավիայի շրջաններից ներխուժում է արկտիկական ճակատ։
ԱԻՆ հիդրոմետ ծառայության փոխանցմամբ՝ բոլոր մարզերում սպասվում են տեղումներ, առանձին վայրերում ինտենսիվ, սպասվում է նաև քամու ուժգնացում պոռթկումները մինչև 15-20մ/վրկ։ Այն շրջաններում, որոնք գտնվում է ծովի մակերևույթից 1700մ և ավելի բարձրության վրա կտեղա առաջին ձյունը։
Օդի ջերմաստիճանը նոյեմբերի 2-ի ցերեկը և նոյեմբերի 2-ի լույս 3-ի գիշերը բոլոր մարզերում կնվազի 8-10 աստիճանով։ Նոյեմբերի 2-ի լույս 3-ի գիշերը Արարատյան դաշտում և նրա նախալեռնային գոտում կդիտվեն առաջին բացասական ջերմաստիճանները, օդում -1․․․-3, հողի մակերևույթին -4․․․-5 աստիճան։

Арктический фронт из Скандинавии принесет в Армению похолодание, дожди и первый снег
Как сообщают из «Армгосгидромета» министерства по чрезвычайным ситуациям РА, во всех областях ожидаются осадки, в отдельных районах – интенсивные, прогнозируется также усиление ветра с порывами до 15-20 м/с. В регионах, расположенных на высоте 1700 метров над уровнем моря и выше, выпадет первый снег.
Температура воздуха днем 2 ноября и в ночь со 2 на 3 ноября во всех областях понизится на 8-10 градусов. В ночь со 2 на 3 ноября в Араратской долине и ее предгорьях будут зафиксированы первые минусовые температуры: -1․․․-3 градуса в воздухе и -4․․․-5 градусов на поверхности почвы.