Աբրահամ Խաշմանյան. Եթե ղեկավարությունը կորոշի, որ այս ամենի մեղքն իմն է, ես պատրաստ եմ վաղն ամեն ինչ վերջացնել
10:03 19/11/2019
«Այս կատարյալ ֆիասկոն այսօր արտացոլում է հայկական ֆուտբոլի իրավիճակը»,-Իտալիայի հետ խաղում 1:9 հաշվով պարտությունից հետո լրագրողների հետ հանդիպմանն ասել է Ֆուտբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Աբրահամ Խաշմանյանը:
Նա նշել է, որ հավաքականի ղեկը ստանձնելուց պատկերացրել է, որ կարող է նման բան լինել։
«Կարելի է ասել, որ ամբողջ հարվածը վերցրել եմ ինձ վրա։ Այսօր միգուցե սխալ է ասել, որ մենք ազգային հավաքականով էինք ներկայացել, այլ ներկայացել էինք ուղղակի հավաքականով, որովհետև հավաքականի գրեթե ամբողջ հիմնական կազմը խնդիրների, վնասվածքների պատճառով չկա։ Եթե ղեկավարությունը կորոշի, որ այս ամենի մեղքը իմն է, ես պատրաստ եմ վաղն ամեն ինչ վերջացնել։ Եթե ղեկավարությունը կորոշի, որ ես շարունակեմ աշխատանքները, ես ամեն ինչ, ամբողջովին պետք է փոխեմ, որովհետև, ըստ ինձ, ոչ մի բան չի համապատասխանում ազգային հավաքականին, անգամ մտածելակերպը»,- ասել է Ա. Խաշմանյանը։
Նա նշել է, որ նման հաշվով պարտություններից հետո ոչ մի պատճառաբանություն չի կարելի բերել և ասաց այն ամենը, ինչ մտածում է:
Եվրո-2020-ի J խմբում Հայաստանի թիմը գրավեց նախավերջին տեղը՝ անցնելով միայն Լիխտենշտեյնին։
Հիշեցնենք, որ Աբրահամ Խաշմանյանը հայաստանի ազգային հավաքականի մարզիչ է նշանակվել նոյեմբերի 6-ից: Պայմանագիրը նախատեսված է մինչև 2020 թ. նոյեմբերի 30-ը:

Главный тренер Сборной Армении заявил о готовности уйти в отставку после поражения в матче с Италией
12:21 19/11/2019
«Это полное фиаско отражает состояние армянского футбола», – в беседе с журналистами после поражения Сборной Армении в матче 10-го тура отборочного турнира чемпионата Европы 2020 года с национальной командой Италии со счётом 1:9 заявил главный тренер Сборной Армении Абраам Хашманян.
Он отметил, когда он возглавил команду, то не исключал, что может произойти нечто подобное.
«Можно сказать, что весь удар я беру на себя. Может быть неверно говорить, что мы представились полным составом национальной сборной, а представились просто сборной, поскольку почти весь основной состав команды не участвовал из-за травм.
Если руководство решит, что вина за это лежит на мне, то я готов завтра же могу закончить со всем этим. Если руководство решит, чтобы я продолжил работу, то я должен всё полностью изменить, поскольку, на мой взгляд, ничто не соответствует национальной сборной, даже менталитет», – отметил он.