Նորվեգական Բերգենում ադրբեջանցին ուկրաինացի փախստական կնոջ է սպանել
Բերգենի հյուրանոցներից մեկում 30-ամյա ուկրաինացի փախստական կին է սպանվել: Այդ մասին հայտնում է Nettavisen հրատարակությունը՝ վկայակոչելով տեղի ոստիկանությանը։
ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ միջադեպը տեղի է ունեցել հուլիսի 4-ի կեսօրին Magic Hotel Solheimsviken հյուրանոցում, որտեղ բնակվում են Ուկրաինայից փախստականներ։ Իրավապահները տեղեկություններ չեն հայտնում սպանության զենքի և կնոջ սպանության մանրամասների մասին։
Նա երեխա է ունեցել, որն իր հետ եղել է հյուրանոցում, սակայն ոստիկանները չեն պարզել, թե արդյոք նա հանցագործության պահին մոր կողքին է եղել։ Տուժողին գտել են հյուրանոցի աշխատակիցները սենյակներից մեկում։ Նրան տեղափոխել են հիվանդանոց, որտեղ 90 րոպե անց նա  ստացած վնասվածքներից մահացել է։
Իրավապահ մարմինների գլխավոր կասկածյալները համարում են սպանվածի համախոհին և նրա երեխայի հորը՝ Ադրբեջանի 30-ամյա քաղաքացու։ Ոստիկանները նրան բերման են ենթարկել, հարցաքննել, սակայն նա մեղքը չի ընդունում։ Տղամարդուն տեղափոխել են կալանավայր։

В отеле в Бергене убили 30-летнюю украинскую беженку. Об этом сообщило издание Nettavisen со ссылкой на местную полицию.
Как передает ТАСС, инцидент произошел днем 4 июля в гостинице Magic Hotel Solheimsviken, в которой живут беженцы с Украины. Сотрудники правоохранительных органов не разглашают информацию об орудии убийства и о том, как была убита женщина.
У нее остался ребенок, который находился с ней в гостинице, однако полиция не выяснила, был ли он рядом с матерью в момент совершения преступления. Пострадавшую обнаружили сотрудники отеля в одном из номеров. Ее доставили в больницу, где она умерла спустя 90 минут от полученных ранений.
Основным подозреваемым правоохранительные органы считают сожителя убитой и отца ее ребенка, 30-летнего гражданина Азербайджана. Полицейские задержали и допросили его, однако он не признает вину. Мужчину доставили в следственный изолятор.