Հանրապետության գլխավոր տոնածառի լույսերն այսօր կվառեն
Քաղաքապետարանից հայտնում են՝ սպասվում է համերգային շոու-ծրագիր, վառ լուսավորություն, տոնական տրամադրություն և, իհարկե, հրավառություն:
Երեկոյի ընթացքում բեմում է լինելու Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը, հնչելու են Արամ Խաչատրյանի հայտնի ստեղծագործությունները:
Ծրագիրն էլ ավելի գունեղ են դարձնելու «Բարեկամություն» համույթի սաները, ինչպես նաև «Swag Art School»-ի երեխաները:
Լույսերի միացման հիմնական արարողությանը զուգահեռ՝ լինելու է տոնական հրավառության, իսկ համերգային ծրագրի ավարտին  ելույթ կունենան Արամ MP3-ն և Սրբուկը:

Через несколько часов зажгутся огни на главной новогодней елке Армении
Огни на главной новогодней елке Армении на Площади Республики в Ереване зажгутся сегодня, 19 декабря, в 19:30, сообщают из мэрии армянской столицы.
«Ереванцев и гостей столицы Армении ждут концертная шоу-программа, яркое освещение, праздничное настроение и, конечно же, фейерверк.
В течение вечера на сцене будет Государственный симфонический оркестр Армении, прозвучат известные произведения Арама Хачатуряна.
А воспитанники ансамбля «Дружба», а также дети из «Swag Art School» сделают программу еще более красочной», – говорится в сообщении.
Торжественная церемония зажжения огней на главной елке Армении будет сопровождаться фейерверком, а концерт завершится выступлениями Арама MP3 и Србук.