Վրաստանի նախկին նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիի վրա Թբիլիսիում ձվեր է նետել
Թբիլիսիի միջազգային օդանավակայանում Վրաստանի նախկին նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիի ուղղությամբ ձվեր են նետել։ Նա վերադառնում էր Մյունխենի անվտանգության համաժողովից։ Այս մասին հայտնում է ТВ Пирвели-ն։
«Վերջերս Զուրաբիշվիլին դարձավ ակտիվիստների թիրախը, երբ նա վերադառնում էր Մյունխենի համաժողովից: Զուրաբիշվիլի, ինչպես Վրաստանի նախկին վարչապետ Գիորգի Գախարիայի ուղղությամբ ձվեր են նետվել Թբիլիսիի օդանավակայանում»,- հաղորդում է հեռուստաընկերությունը:
Նախօրեին Թբիլիսիի միջազգային օդանավակայանում անհայտ անձինք ձվեր էին նետել ընդդիմադիր Գախարիայի ուղղությամբ։ Նա նույնպես վերադառնում էր Մյունխենից։ Վրաստանի ՆԳՆ-ն միջադեպի հետաքննություն է սկսել։

Бывшего президента Грузии Саломе Зурабишвили закидали яйцами в Тбилиси
Бывшего президента Грузии Саломе Зурабишвили закидали яйцами в тбилисском международном аэропорту по возвращении с Мюнхенской конференции по безопасности, сообщает телекомпания "ТВ Пирвели".
"Зурабишвили недавно стала мишенью зондеров (группа анонимных активистов - ред.), когда она возвращалась с Мюнхенской конференции. Зурабишвили, как и (бывшего премьер-министра Грузии - ред.) Георгия Гахарию, забросали яйцами в тбилисском аэропорту", - сообщает телекомпания.
Накануне неизвестные закидали яйцами оппозиционера Гахарию в тбилисском международном аэропорту. Он тоже возвращался из Мюнхена. МВД Грузии начало расследование инцидента.