Առավոտը ԵՄ-ն են գնում, կեսօրին՝ Շանհայի կազմակերպությանն են ուզում անդամակցել, երեկոյան՝ ԵԱՏՄ, իսկ գիշերն էլ «խաղեր են տալիս» թուրք-ադրբեջանական տանդեմի հետ. Շարմազանով
15:16 03/07/2025
«Առավոտը ԵՄ-ն են գնում, կեսօրին՝ Շանհայի կազմակերպությանն են ուզում անդամակցել, երեկոյան՝ ԵԱՏՄ, իսկ գիշերն էլ «խաղեր են տալիս» թուրք-ադրբեջանական տանդեմի հետ։
Նիկոլական ռեժիմը հերթական «աննախադեպ» լուրն է հայտնել. Հայաստանը Շանհայի համագործակցության կազմակերպության անդամ դառնալու ցանկություն է հայտնել:
Այս որոշումը տրամաբանական կլիներ, եթե ՔՊ-ն Աժ-ում չքվեարկեր ԵՄ մտնելու ցանկություն կոչվող օրինագծի օգտին։
Մի ձեռքով ԵՄ-ից են ուզում կառչել,իսկ մյուսով՝ ձգվում են դեպի Շանհայի կազմակերպություն։
Կողմնորոշվեք վերջապես, որ վեկտորն եք ընտրում, այ տնաշեններ։
Քիչ է մնում Թուրքական պետություների վեհաժողովին էլ անդամակցելու ցանկություն հայտնեք ու ամեն ինչ տեղը կընկնի»։
Հիշեցնենք, որ այսօր ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը Չինաստանի ԱԳ նախարար Վան Յիի հետ հանդիպմանը ասել է թե կիսելով Շանհայի համագործակցության կազմակերպության հիմնարար սկզբունքները, մասնավորապես՝ տարածքային ամբողջականությունը, ուժի չկիրառումը և սահմանների անձեռնմխելիությունը՝ Հայաստանի Հանրապետությունը ՇՀԿ անդամ դառնալու ցանկություն ունի:

Шармазанов: Утром стремятся в ЕС, к полудню – в ШОС, вечером заняты ЕАЭС, а ночью у них «игры» с турецко-азербайджанским тандемом
17:29 03/07/2025
«Утром они [власти Армении] стремятся вступить в ЕС, к полудню – в Шанхайскую организацию сотрудничества, вечером заняты ЕАЭС, а ночью у них «игры» с турецко-азербайджанским тандемом.
Николовский режим сообщил очередную «беспрецедентную» новость: Армения выразила желание стать полноправным членом Шанхайской организации сотрудничества.
Это решение было бы логичным, если бы партия власти „Гражданский договор” в парламенте не голосовала за законопроект, именуемый „желанием вступить в ЕС”.
Одной рукой пытаются держаться за ЕС, а другой тянутся к ШОС.
Определитесь, наконец, какой вектор выбираете.
Осталось только, чтобы вы выразили желание вступить в ассамблею тюркских государств,  и тогда все станет на свои места».
Отметим, в публикации МИД Армении в Telegram-канале говорится: «Разделяя основополагающие принципы Шанхайской организации сотрудничества, а именно территориальную целостность, неприменение силы и нерушимость границ, Республика Армения выразила желание стать членом ШОС».