Բագրատ Սրբազանի հետ որոշել ենք վիրավորանքների ու զրպարտությունների համար հայցեր ներկայացնել բոլոր օղակների զազրախոսների դեմ. Փաստաբան
11:45 07/07/2025
«Բագրատ Սրբազանի հետ որոշել ենք վիրավորանքների ու զրպարտությունների համար հայցեր ներկայացնել բոլոր օղակների զազրախոսների դեմ»,- հայտնում է Բագրատ սրբազանի փաստաբաններից Հովհաննես Խուդոյանը։
«Սարքել սուտ - սեփական սուտը ուռճացնել - հղում անել սեփական ուռճացված ստին
Ահա թե ինչ է անում հակահայը` Էջմիածնի վրա իր պիղծ հարձակումը պլանավորելիս:
1. ապացուցված է արդեն, որ քննչական կոմիտեն կեղծել է ձայնագրությունները
ա. կոնտեքստից կտրված է հանցագործներին մահապատժի ենթարկելու /գյուլլելու/ միտքը
բ. քաոսը ստեղծվում է իրավապահների կողմից / տես գլխավոր դատախազի միջնորդագիրը/
գ. առկա են բազմաթիվ չհրապարակված նյութեր, որոնք հակադրվում են մոնտաժված ձայնագրություններին
դ. առկա են նյութեր, որոնք հերքում են հանցավոր արարքներ կատարելու ոչ միայն ցանկությունը, այլև հնարավորությունը, սակայն թաքցվել են գլխավոր դատախազի կողմից և չեն հրապարակվել Արթուր Սարգսյանի դեմ միջնորդագրում:
2. իրավապահների կեղծիքները հեշտացնելու նպատակով մեղադրանքները ուռճացվում են տարբեր օղակների քարոզիչների կողմից, օրինակ ազգային ժողովում կամ եթերներում հայտարարում են ավտոբուսներ հրկիզելու կամ մարդկանց սպանելու մասին, սակայն այդպիսի տվյալ չկա ոչ կեղծ մեղադրանքում, ոչ էլ ասվել է որևէ իրավապահի կողմից:
3. իրենց երևակայած ահաբեկչական սցենարը փչելով` փորձում են սլաքներն ուղղել բոլոր հակառակորդների դեմ` եթե դուք չեք ընդունում մեր կեղծիքը, ուրեմն դուք էլ եք ահաբեկիչ:
4. առաջնային թիրախը, սակայն, Հայ առաքելական եկեղեցին է: Այսօր հակահայը նաև սա ազդարարեց: Իրավապահներին հորդորում եմ չփորձել պաշտպանվել այս կեղծիքներով, դրանք չափազանց ակնհայտ են: Վահարանը գրոհած յուրաքանչյուրիդ դեմքը ֆիքսվելու է և տրվի հանրությանը:
Հ. գ. Բագրատ Սրբազանի հետ որոշել ենք վիրավորանքների ու զրպարտությունների համար հայցեր ներկայացնել բոլոր օղակների զազրախոսների դեմ: Մոտ օրերին դատարան կներկայացվի հայցերի առաջին տասնյակը»,- գրել է նա։

Адвокат: С архиепископом Багратом Галстаняном решили подать иски против всех клеветников
С арестованным на 2 месяца лидером движения «Священная борьба» архиепископом Багратом Галстаняном решили подать иски против всех клеветников на всех уровнях за оскорбления и клевету, сообщил один из адвокатов священнослужителя – Ованнес Худоян.
«Сочинять ложь – раздувать собственную ложь, ссылаясь на собственные преувеличенные выдумки – вот что делает антиармянин при планировании своего гнусного нападения на Эчмиадзин.
Уже доказано, что Следственный комитет сфальсифицировал аудиозаписи:
а) из контекста вырвана мысль о казни преступников (расстреле),
б) хаос создается правоохранительными органами (см. ходатайство генерального прокурора),
в) существуют многочисленные неопубликованные материалы, противоречащие смонтированным аудиозаписям,
г) есть материалы, опровергающие не только желание, но и возможность совершения преступных деяний, однако они сокрыты и не включены генпрокурором в ходатайство о даче согласия на возбуждение уголовного преследования в отношении депутата Артура Саркисяна.
2. С целью облегчить подлог правоохранителей обвинения раздуваются пропагандистами различных уровней – например, в парламенте или эфире заявляют о намерении арестованных поджога автобусов или убийства людей, тогда как таких данных нет в поддельных обвинениях, о них не упоминается и правоохранителями.
3. Провалив выдуманный ими террористический сценарий, они пытаются направить стрелы против всех оппонентов: мол, если вы не принимаете нашу ложь, значит, вы тоже террористы.
4. Однако главная мишень – Армянская Апостольская церковь. Сегодня антиармянин заявил и об этом. Призываю правоохранителей не пытаться оправдаться этими подлогами – они слишком очевидны. Лицо каждого атакующего патриархат будет зафиксировано и продемонстрировано общественности.
P.S. С архиепископом Багратом Галстаняном решили подать иски против всех клеветников на всех уровнях за оскорбления и клевету. В ближайшие дни в суд будет подана первая десятка исков».