51 հասցեներում իրականացնում են միաժամանակյա խուզարկություններ. ՔԿ
ՀՀ քննչական կոմիտեի տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչությունում քննվում է մի շարք ընկերությունների գործունեությունը փաստացի ղեկավարած անձանց կողմից կեղծ հիմքեր ստեղծելու արդյունքում խարդախությամբ առանձնապես խոշոր չափերով հափշտակություն կատարելու, առանձնապես խոշոր չափերով փողերի լվացման, ինչպես նաև առանձնապես խոշոր չափերով հարկեր վճարելուց խուսափելու դեպքերի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթը։Այս մասին հայտնում են ՔԿ-ից։
«Քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում 11 անձի նկատմամբ կայացվել են հանրային քրեական հետապնդում հարուցելու մասին որոշումներ, որոնցից 5-ի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանքը, 1-ի նկատմամբ կիրառվել է բացակայելու արգելք, 1-ի նկատմամբ որոշում է կայացվել ձերբակալելու մասին՝ դատարան ներկայացնելու նպատակով, 4 անձի նկատմամբ հայտարարվել է հետախուզում։
Քրեական վարույթի շրջանակներում կազմավորված քննչական խումբը քննությանը հետաքրքրություն ներկայացնող ընդհանուր թվով 51 հասցեներում  իրականացնում է  միաժամանակյա խուզարկություններ»,- նշում են ՔԿ-ից։

СК Армении проводит обыски одновременно по 51 адресу
В Главном управлении по расследованию экономических преступлений и контрабанды Следственного комитета Армении расследуется уголовное производство, инициированное по фактам совершения хищения в особо крупных размерах путем мошенничества в результате создания фиктивных оснований лицами, фактически руководившими деятельностью ряда компаний, отмывания денег в особо крупных размерах, а также уклонения от уплаты налогов в особо крупных размерах. Об этом сообщает пресс-служба СК РА.
«В ходе предварительного расследования уголовного производства были приняты решения о начале публичного уголовного преследования в отношении 11 лиц, 5 из них избрана мера пресечения в виде заключения под стражу, с одного взята подписка о невыезде. Принято решение о задержании одного из них для обеспечения его явки в суд. Четыре человека объявлены в розыск.
В рамках уголовного производства следственная группа проводит одновременно обыски в общей сложности по 51 адресу, представляющему интерес для следствия», – говорится в сообщении ведомства.