Մեքենայի պայթյունից տուժածներից մեկի առողջական վիճակը գնահատվում է ծանր. Ան
Ամիրյան փողոցում տեղի ունեցած պայթյունից տուժած 3 անձ հոսպիտալացվել է: Այս մասին հայտնում է առողջապահության նախարարությունը։
«Տուժածներից մեկի առողջական վիճակը գնահատվում է ծանր, վերակենդանացման բաժանմունքում է: Մյուսի առողջական վիճակը` միջին ծանրության: Երրորդ քաղաքացին անցնում է համապատասխան հետազոտությունները, առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար»,-հայտնում են գերատեսչությունից։
Ավելի վաղ Երևանի ավտոբուս ՓԲ ընկերության մամուլի խոսնակ Գեղամ Աստարյանը հայտնել էր, որ Ամիրյան փողոցում տեղի ունեցած պայթյունից տուժել է թիվ 58 երթուղին սպասարկող հանրային տրանսպորտում գտնվող երկու ուղևոր։ 58 երթուղին սպասարկող տրանսպորտային միջոցը գտնվել է կանգառում, երբ հանդիպակաց գոտիում գտնվող մեքենայում պայթյուն է տեղի ունեցել։

Минздрав приводит подробности о состоянии пострадавших при взрыве в центре Еревана
В результате взрыва автомобиля в центре Еревана были госпитализированы трое пострадавших. Об этом сообщает Минздрав Армении.
Согласно информации, состояние одного из пострадавших при взрыве автомобиля в центре Еревана тяжелое, он находится в отделении реанимации. Состояние второго пациента медики оценивают как средней тяжести, третий госпитализированный проходит необходимое обследование, его состояние удовлетворительное, добавили в ведомстве.
Ранее пресс-секретарь ЗАО «Ереванский автобус» Гегам Асатрян сообщил, что в результате взрыва на улице Амиряна в центре Еревана пострадали два пассажира автобуса, обслуживающего маршрут №58. Автобус был на остановке, когда в автомобиле, находящемся на встречной полосе, прогремел взрыв.