Մերձավանում կրակոցների հետևանքով Փարաքարի համայնքապետ Վալոդյա Գրիգորյանի հետ uպանվել է նաև մեկ ոստիկան
Մերձավանի կրակոցների հետևանքով սպանված երկրորդ անձը ոստիկան է՝ ՆԳՆ ոստիկանության Արարատի քրեական ոստիկանության աշխատակից Կարեն Աբրահամյանը։ Լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՆԳՆ մամուլի քարտուղար Նարեկ Սարգսյանը։
Նա նշեց, որ ոստիկանը սպանության պահին ծառայության մեջ չի եղել, նա Վոլոդյա Գրիգորյանի հետ ընկերական հարաբերությունների մեջ է եղել, նրանք այդ պահին միասին են եղել։
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 23-ին՝ ժամը 23.52-ին, ՆԳՆ ոստիկանություն ահազանգ է ստացվել, որ Արմավիրի մարզի Մերձավան բնակավայրի Երևանյան խճուղում կրակոցներ են հնչել։ Նախնական տվյալներով կա 2 զոհ, 1 վիրավոր։ Մահացածներից մեկը համայնքի ղեկավար Վալոդյա Գրիգորյանն է։

В Армении ночью убит глава общины Паракар Володя Григорян, победивший на выборах представителя правящей партии
12:40 24/09/2025
Глава укрупненной общины Паракар Володя Григорян, победивший на недавних выборах представителя правящей в Армении партии "Гражданский договор", убит во вторник ночью, сообщает пресс-служба МВД Армении.
Как сообщила ранее пресс-служба МВД Армении, 23 сентября в 23:52 в полицию МВД поступил сигнал о том, что на Ереванском шоссе в селе Мердзаван Армавирской области раздались выстрелы.
По предварительным данным, погибли два человека, еще один ранен. Один из погибших — глава общины Володя Григорян. Вторым убитым оказался сотрудник криминальной полиции Карен Абрамян.