Ծառուկյան. Գյուղատնտեսությունը ոչ միայն ազգային տնտեսության ողնաշարն է, այլև մեր պարենային անվտանգության գլխավոր երաշխավորը
10:50 13/10/2025
Գործարար, ԱԺ նախկին պատգամավոր Գագիկ Ծառուկյանն այցելել է սահմանամերձ Վարդենիսի Ծովակ համայնք, որտեղ շարունակվում են գյուղատնտեսական ակտիվ աշխատանքները։ Այս օրերին համայնքում իրականացվում է կարտոֆիլի, բազուկի և գազարի բերքահավաքը։
«Նախապես ծրագրված ներդրումներն արդեն իրականացվել են, և արդյունքներն այսօր տեսանելի են՝ բարձր բերքատվություն, որակյալ մթերք և աշխատատեղեր համայնքում։ Տեխնոլոգիական նոր լուծումները գյուղատնտեսական աշխատանքները դարձրել են առավել կազմակերպված, արդյունավետ և համահունչ ժամանակակից պահանջներին։
Այն, ինչ տեսնում ենք, լավագույն օրինակն է այն համոզման, որ գյուղացին կարող է և պետք է ապրի, աշխատի ու զարգանա իր հողի վրա։
Գյուղատնտեսությունը ոչ միայն ազգային տնտեսության ողնաշարն է, այլև մեր պարենային անվտանգության գլխավոր երաշխավորը»,-նշել է Ծառուկյանն իր էջում՝ կից հրապարակելով գյուղացիների հետ հանդիպման տեսանյութը։

Царукян: Сельское хозяйство – это не только хребет национальной экономики, но и главный гарант нашей продовольственной безопасности
14:18 13/10/2025
Предприниматель, экс-депутат Национального Собрания Армении Гагик Царукян побывал в населенном пункте Цовак приграничной общины Варденис Гегаркуникской области Армении, где продолжаются активные сельскохозяйственные работы. В эти дни в общине идет сбор урожая картофеля, свеклы и моркови.
«Ранее запланированные инвестиции уже осуществлены, и результаты сегодня налицо: высокая урожайность, качественная продукция и рабочие места в общине. Новые технологические решения сделали сельскохозяйственные работы более организованными, эффективными и соответствующими современным требованиям.
То, что мы видим, – лучший пример того, что фермер может и должен жить, работать и развиваться на своей земле.
Сельское хозяйство – это не только хребет национальной экономики, но и главный гарант нашей продовольственной безопасности», – написал Царукян на своей странице, сопроводив публикацию видео со встречи с жителями села.