Ալլա Պուգաչովան և Իրինա Շեյքը՝ սկանդալային «Էպշտեյնի գործերում»
Նոր մանրամասներ են ի հայտ եկել ֆինանսիստ Ջեֆրի Էպշտեյնի գործով, որը մեղադրվում է սեռական հանցագործություններ կազմակերպելու և անչափահասներին մարմնավաճառության մեջ ներքաշելու մեջ: thevoicemag.ru-ի հաղորդմամբ, ԱՄՆ արդարադատության նախարարության կողմից հրապարակված այսպես կոչված «Էպշտեյնի ֆեյլերում» ներառված է ռուս մոդել Իրինա Շեյքի անունը, որը հետաքրքրել է ամերիկացի ֆինանսիստին, ով ցանկացել է անձամբ հանդիպել նրա հետ։
Էպշտեյնը փորձել է մոդելի հետ հանդիպում կազմակերպել 2012 թվականի փետրվարի 14-ին՝ Սուրբ Վալենտինի օրը: «Ջեֆրին այս շաբաթ քաղաքում է և կցանկանար հանդիպել Իրինա Շեյքի հետ: Արդյո՞ք Իրինան ազատ կլինի վաղը՝ 14-ին, ժամը 17:30-ին», - ասվում է Էպշտեյնի օգնական Լեսլի Գրոֆի՝ Շեյքի ընկերոջը՝ Ռամզի Էլխոլիին ուղղված 2012 թվականի փետրվարի 13-ի նամակում:
Տրամադրված ֆայլերը ցույց են տալիս, որ փետրվարի 12-ին Էպշտեյնը հաստատել է Իրինայի հետ անձամբ հանդիպելու իր մտադրությունը և խնդրել է իր զրուցակցին պատմել, թե ինչպես է ծանոթացել նրա հետ։ Արդյո՞ք հանդիպումն իրականում տեղի է ունեցել, հայտնի չէ։
Ալլա Պուգաչովան նույնպես հիշատակվում է գործի նյութերում: Երգչուհու անունը հայտնվել է 2014 թվականին Էպշտեյնին ուղղված վենչուրային ներդրող Բորիս Նիկոլիչի նամակում:
«Ռուսաստանում տասը ամենահարգված մարդկանց կեսը կանայք են, այդ թվում՝ փոփ երգչուհի Ալլա Պուգաչովան։ Սա ամենաբարձր ցուցանիշն է բոլոր հետազոտված երկրների շարքում», - նշում է հրատարակությունը։ Հայտնի չէ, թե արդյոք երգչուհին ճանաչել է Էպշտեյնին։
Էպշտեյնը ձերբակալվել է 2019 թվականի ամռանը։ Նա իրեն մեղավոր չի ճանաչել և ինքնասպան է եղել 2019 թվականի օգոստոսի 10-ին՝ Նյու Յորքի ուղղիչ կենտրոնում։
Մոդել Ռուսլանա Կորշունովան, հնարավոր է, Էպշտեյնի զոհերից մեկն է եղել։ Պոդիումի աստղը ինքնասպան է եղել Ջեֆրիի «պեդոֆիլների կղզի» իր ուղևորությունից երկու տարի անց։

Алла Пугачева и Ирина Шейк оказались в скандальных «файлах Эпштейна»
Вскрылись новые подробности по делу Джеффри Эпштейна, обвиненного в организации сексуальных преступлений и вовлечении несовершеннолетних в проституцию. В опубликованных Минюстом США так называемых «файлах Эпштейна» фигурирует имя российской модели – Ирина Шейк интересовала американского финансиста, и он желал увидеть ее лично, пишет thevoicemag.ru.
Насильник пытался организовать встречу со звездой подиума 14 февраля, в День святого Валентина, 2012 года. «Джеффри на этой неделе в городе и хотел бы встретиться с Ириной Шейк. Будет ли Ирина свободна завтра, 14-го, в 17:30», — говорится в письме ассистентки Эпштейна Лесли Грофф другу Шейк Рамзи Эльхоли от 13 февраля 2012 года.
Ирина Шейк попала в «файлы Эпштейна»
Ирина Шейк попала в «файлы Эпштейна»Legion-Media
Из предоставленных файлов известно, что 12 февраля Эпштейн подтвердил вое намерение лично увидеться с Ириной и просил собеседника рассказать, как тому удалось с ней познакомиться. Состоялась ли в итоге встреча – неизвестно.
В документах не раз упоминаются российские города. Эпштейн интересовался регионами, в числе которых Самара, Тольятти и Казань. В столице Республики Татарстан он бывал как минимум дважды — один из визитов был совершен в период чемпионата мира по футболу-2018. Педофил общался с девушками и предлагал им работу за границей.
Джеффри Эпштейн хотел встретиться с Ириной Шейк
В материалах дела упоминается и Алла Пугачева. Имя певицы всплыло в письме венчурного инвестора Бориса Николича, отправленного в 2014 году Эпштейну. Сообщение представляет собой перепечатку статьи The Times о самых уважаемых людях мира.
«Половина из десяти самых почитаемых людей в России – женщины, включая поп-певицу Аллу Пугачеву. Это самый высокий показатель среди всех стран, участвовавших в опросе», – говорится в публикации. Была ли артистка знакома с Эпштейном – неизвестно.