Իրանին սպառնացող Բաքվի բարբարnuական վարչախմբի պարագլուխը հասկացել էր, որ այդ պետության հետ «կատակները» պատժվում են. Ոսկանյան
11:02 04/04/2026
«Մոտ մեկ ամիս առաջ Իրանին սպառնացող և դողդոջուն ձեռքերով «երկաթե բռունցք» ցույց տվող Բաքվի բարբարոսական վարչախմբի պարագլուխը հասկացել էր, որ այդ պետության հետ «կատակները» պատժվում են»,- նշել է իրանագետ Վարդան Ոսկանյանը։
Այսօր «X» սոցիալական ցանցում Բաքվի բռնապետը գրել է, որ արհեստածին Ադրբեջանը և Իրանը կշարունակեն լինել միմյանց կողքին նաև «դժվարին օրերին»:
«Արևելյան այս շողոքորթության ֆոնին հենց նույն այդ բռնապետի քարոզչամեքենան ակտիվորեն շարունակում է հակաիրանական քարոզչական գիծը, ինչը ցուցիչ է, որ արհեստծին Ադրբեջանում իրականում ոչինչ էլ չի փոխվել, և պատերազմի ավարտից հետո Իրանում  դեռ հիշելու են իրենց իրական բարեկամներին և թշնամիներին»,- գրել է Ոսկանյանը։

Вардан Восканян: Угрожавший Ирану главарь бакинского варварского режима понял, что «шутки» с этим государством наказуемы
15:08 04/04/2026
«Около месяца назад угрожавший Ирану и демонстрировавший “железный кулак” дрожащими руками главарь бакинского варварского режима понял, что “шутки” с этим государством наказуемы», – отметил иранист Вардан Восканян.
Он напомнил, что сегодня в социальной сети X главарь бакинского режима написал, мол, искусственно созданный Азербайджан и Иран продолжат поддерживать друг друга «как в хорошие, так и в трудные времена».
«На фоне этого восточного заискивания агитпроп того же диктатора продолжает активно вести антииранскую пропагандистскую линию, что является показателем того, что в искусственно созданном Азербайджане на самом деле ничего не изменилось, и после завершения войны в Иране еще будут помнить своих настоящих друзей и врагов», – написал Восканян.