Գյուղացու աշխատանքը պետք է գնահատված լինի. Նարեկ Կարապետյանը` Տափերականում
Արարատի մարզի Տափերական գյուղում «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը հանդիպել է բնակիչների հետ, լսել նրանց հուզող հարցերն ու քննարկել գյուղի առջև ծառացած հիմնական խնդիրները։
Գյուղացիների հիմնական մտահոգությունները կապված են մթերման կայանների աշխատանքի, գյուղմթերքի երաշխավորված իրացման և գյուղացու աշխատանքի արժևորման հետ։ Այս մտահոգություններն ուղիղ արտահայտված են «Ուժեղ Հայաստան»-ի ծրագրային դրույթներում այն համոզմամբ, որ ուժեղ գյուղը ուժեղ Հայաստանի հիմքն է։
«Ուժեղ Հայաստանում» մարդկանց ձայնը պետք է լսելի լինի, իսկ գյուղացու աշխատանքը՝ գնահատված,-ասել է Նարեկ Կարապետյանը։
Տափերականում Նարեկ Կարապետյանը այցել է հայրենիքի հերոսներին նվիրված հուշահամալիր՝ հարգանքի տուրք մատուցելու նրանց հիշատակին։

«Сильное село – основа сильной Армении»: Нарек Карапетян встретился с жителями Таперакана
В селе Таперакан Араратской области Армении член совета партии «Сильная Армения» Нарек Карапетян встретился с жителями, выслушал волнующие их вопросы и обсудил основные проблемы, стоящие перед селом.
Главные опасения сельчан связаны с работой пунктов закупки урожая, гарантированным сбытом сельхозпродукции и достойной оценкой труда фермера. Эти вопросы, как отмечается, напрямую отражены в программных положениях партии «Сильная Армения», которая исходит из того, что сильное село – основа сильной Армении.
«В “Сильной Армении” голос людей должен быть услышан, а труд сельчанина – оценен», – заявил Нарек Карапетян.