Հրդեհ՝ Երևանի Վարդաշեն 6-րդ փողոցում. տարհանվել է 12 քաղաքացի, մեկ անձ դիմել է բուժօգնության
Հունիսի 24-ին՝ ժամը 19։45-ին, ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Վարդաշեն 6-րդ փողոցի շենքերից մեկում հրդեհ է բռնկվել։ Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից երկու մարտական հաշվարկ, մեկ ավտոսանդուղք և Հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի հերթապահ խումբը։
Փրկարար ծառայության հաղորդմամբ, պարզվել է, որ հրդեհը բռնկվել է շենքի 4-րդ հարկի բնակարաններից մեկում:
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 20։16-ին, մարվել՝ 20։26-ին: Այրվել է բնակարանի երկու սենյակը՝ գույքով (մոտ 50 քմ)։ Մեկ անձ դիմել է բուժօգնության, տարհանվել է 12 քաղաքացի։

Пожарные потушили пожар, вспыхнувший на 6-й улице Вардашена города Ереван
24-го июня в 19:45 в центр оперативного управления 112 МВД был получен звонок о том, что вспыхнул пожар в одном из домов на 6-ой улице Вардашена города Ереван.
На место происшествия выехали два боевых расчета, одна автолестница из пожарно-спасательных отрядов, дежурная группа Отдела организации пожаротушительных и спасательных работ Спасательного управления города Ереван СС МВД РА.
Выяснилось, что пожар вспыхнул в одной из квартир на 4-ом этаже дома.
Пожар был локализован в 20:16 и потушен - в 20:26. Сгорели две комнаты в квартире с имуществом (около 50 кв. м). Один человек обратился за медицинской помощью, 12 граждан были эвакуированы.