Ռուս-հայկական (Սլավոնական) համալսարանի առջև այս օրերին 100 արծաթափայլ եղևնի է տնկվել: Այդ գեղեցիկ ծառատեսակի տնկիները համալսարանը նվեր է ստացել ՌԴ մայրաքաղաք Մոսկվայի քաղաքապետարանից ու կենտրոնական վարչական օկրուգից:
Ինչպես Panorama.am-ին հայտնեց համալսարանի մամուլի քարտուղար Ռոման Նադիրյանը, դենդրոլոգներն ու բուհի ուսանողները ծառերը տնկել են ՌՀՀ «Երախտագիտության պուրակում» և կրթօջախի շրջակայքում: Կազմակերպչական հարցերով ՌՀՀ պրոռեկտոր Արտավազդ Մելիքյանը նշել է, որ տնկիները մեծ դժվարությամբ են բերվել, Նալչիկից, իսկ ծառերի համար փոսերը փորվել և սևահողը լցվել է նախօրոք:

Перед зданием Российско-Армянского (Славянского) государственного университета 20-22 декабря были высажены 100 серебристых елей, полученных университетом в подарок от мэрии и центрального административного округа Москвы.
По словам проректора по организационной работе РАУ Артавазда Мелкикяна, ели были доставлены в Ереван с большим трудом из Нальчика. Преждевременно для деревьев были вырыты лунки, завезен чернозем. Как сообщил Pamorama.am пресс-секретарь РАУ Роман Надирян, ели высажены в Парке Благодарения Российско-Армянского университета и на остальной территории, прилегающей к университету. Посадка деревьев осуществлялась специалистами-дендрологами, а также студентами РАУ.