Հայաստանը միշտ էլ հարուստ է եղել իր պատմությամբ, տաղանդավոր զավակներով, մշակութային կոթողներով... Թե որքանով նա հարուստ կմնա` մեծապես կախված է, թե որքանով ենք մենք ճանաչում մեր երկիրը և որքանով ենք տեր մեր ունեցածին:
2006 թվականի հունիսին «Ազդ» գործակալությունը արտադրեց «Համեցե’ք Արցախ» պատմամշակութային տուրիստական ֆիլմը: Այն պատմում է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության մասին, նկարագրելով այս երկիրը Նոյից մինչև մեր օրերը, բնակլիմայական նկարագրից մինչև պատմամշակութային անցքերն ու հուշարձանները, քաղաքական անցուդարձից մինչև արցախյան ժինգյալով հացը... և հմտորեն անցումներ է անում Արցախում զբոսաշրջության այսօրվան ու վաղվան:
«Համեցեք Արցախ» ֆիլմը նկարահանված է բարձր որակով և մեծ վարպետությամբ այնպես, որ եթե անգամ եղել եք Արցախում, Դուք հնարավորություն ունեք ճանաչելու այն նորից և միանգամայն նորովի:

“WELCOME TO KARABAGH”
Armenia has always been rich in history, talented children, cultural monuments… How rich it will remain, depends on that how much we recognize our country and how much we master what we have.
In June 2006 “Azd” agency produced the historical-cultural tourist film “Welcome to Karabagh”. It tells about the Nogorno-Karabagh Republic, describing it from Noah to the present days, from climatic nature to historical and cultural events and monuments, from the political movement to bread with jingyal, it concerns today and tomorrow's tourism of Artsakh (Karabagh).
The film “Welcome to Karabagh”is shot with high mastery that if even you have been to Karabagh, you have an opportunity to recognize it again and absolutely newly.