Հայաստանը միշտ էլ հարուստ է եղել իր պատմությամբ, տաղանդավոր զավակներով, մշակութային կոթողներով... Թե որքանով նա հարուստ կմնա` մեծապես կախված է, թե որքանով ենք մենք ճանաչում մեր երկիրը և որքանով ենք տեր մեր ունեցածին:
2006 թվականի հունիսին «Ազդ» գործակալությունը արտադրեց «Համեցե’ք Արցախ» պատմամշակութային տուրիստական ֆիլմը: Այն պատմում է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության մասին, նկարագրելով այս երկիրը Նոյից մինչև մեր օրերը, բնակլիմայական նկարագրից մինչև պատմամշակութային անցքերն ու հուշարձանները, քաղաքական անցուդարձից մինչև արցախյան ժինգյալով հացը... և հմտորեն անցումներ է անում Արցախում զբոսաշրջության այսօրվան ու վաղվան:
«Համեցեք Արցախ» ֆիլմը նկարահանված է բարձր որակով և մեծ վարպետությամբ այնպես, որ եթե անգամ եղել եք Արցախում, Դուք հնարավորություն ունեք ճանաչելու այն նորից և միանգամայն նորովի:

“Добро пожаловать в Арцах!”
Армения всегда была богата своей историей, талантливыми сыновьями и культурными памятниками. Насколько она останется богатой в большинстве зависит от того, насколько мы знаем свою страну и насколько бережем ее богатство.
В июне 2006 года рекламное агентство “Азд” подготовило культурно-исторический туристический фильм “Добро пожаловать в Арцах!”. Картина рассказывает о Нагорно-Карабахской республике, описывая ее со времен Ноя до наших дней, от природно-климатического описания до культурно-исторических памятников, от политических событий до арцахского хлеба с женгялом (ред.: карабахское блюдо – лепешка с разными видами зелени), переходит к сегодняшнему и завтрашнему дням туризма в Арцахе.
Фильм “Добро пожаловать в Арцах!” отснят на высшем качестве и с большим мастерством. Даже если Вы уже побывали в Арцахе, Вы имеете возможность узнать его снова и совершенно по-новому.