Մայիսի 21-23-ը Երևանում կանցկացվի «21-րդ դարում տեղեկատվական տեխնոլոգիաները կրթության մեջ» թեմայով միջազգային գիտաժողով: Ընթանցքում կքննարկվեն թվային գրադարաններին, հեռուստատեսությանը, նոր կրթական միջավայրերին վերաբերող հարցեր: Գիտաժողովին կմասնակցեն Մեծ Բրիտանիայի, Գերմանիայի, Իտալիայի, Կենտրոնական Եվրոպայի և Մերձբալթյան հանրապետությունների, ինչպես նաև Ուկրաինայի, Վրաստանի, Մոլդովայի, Տաջիկստանի, Մոնղոլիայի առաջատար համալսարանների ներկայացուցիչներ:
Ինչպես տեղեկացանք գիտաժողովի կազմկոմիտեից, միջոցառումը հովանավորում են Եվրամիության «Տեմպուս» ծրագիրը, Բաց հասարակության ինստիտուտը, ԱՄՆ միջազգային զարգացման գործակալությունը և Բրիտանական խորհուրդը:

В Ереване обсудят роль IT в области образования
21-23 мая в армянской столице пройдет международный научный форум “Информационные технологии в образовании в 21 веке”. Как сообщили Panorama.am в оргкомитете конференции, на ней специалисты обсудят вопросы, касающиеся цифровых библиотек, телевидения и "новой образовательной сферы".
В научном форуме примут участие представители ведущих университетов Великобритании, Германии, Италии, стран Центральной Европы и Прибалтики, а также Украины, Грузии, Молдовы, Таджикистана и Монголии.
Форум пройдет под эгидой программы Европейского Союза “Темпус”, Института открытого общества, Агентства международного развития США и Британского Совета.