ԿԱՐԳԱՎՈՐՈՂ ՄԱՐՄԻՆԸ ԴԵՌ ՉԻ ՍՏԱՑԵԼ «ԱՐՄԵՆՏԵԼԻ» ՀԱՅՏԸ
Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը դեռևս չի ստացել ֆիքսված հեռախոսակապի սակագների փոփոխության վերաբերյալ «ԱրմենՏել» ընեկրության հայտը: Այս մասին Panorama.am-ի թղթակցին հայտնեց հանձնաժողովի մամուլի քարտուղար Մարիամ Ստեփանյանը: Նրա խոսքով, չի բացառվում, որ մինչև օրվա վերջ այդ հայտը ընդունվի: Նա նաև հայտնեց, որ «ԱրմենՏել»-ի այդ հայտը հանձնաժողովը կքննարկի 90 օրվա ընթացքում և սահմանված ժամկետում որոշում կկայացնի:
Հիշեցնենք, որ ներկայումս բաժանորդային ամսական վճարը քաղաքացիների համար կազմում է 1100 դրամ, ներառյալ ավելացված արժեքի հարկը, իսկ ձեռարկությունների համար այդ գինը կազմում է 4800 դրամ: Թվանշային ԱՀԿ-ների բաժանորդների համար ամսական անվճար խոսելաժամանկը 360 րոպե է, 361-1600-րդ րոպեն 1 րոպեի գինը կազմում է 5 դրամ, իսկ 1601-րդ րոպեից սկսած` մեկ րոպեն արժե 9 դրամ:

Регулирующий орган пока не получил заявку “АрменТела”
Комиссия по регулированию общественных услуг Армении пока не получила заявку ЗАО “АрменТел” об изменении тарифов на фиксированную телефонную связь. Об этом корреспонденту Panorama.am сообщила пресс-секретарь КРОУ Мариам Степанян. По ее словам, не исключено, что до конца рабочего дня заявка будет получена.
Она также проинформировала, что КРОУ должна рассмотреть заявку ЗАО “АрменТел” в течение 90 дней и в указанный срок принять решение.
Напомним, что в настоящее время ежемесячная абонентская плата для граждан составляет 1100 драмов с учетом НДС, а для предприятий - 4800 драмов. Для абонентов цифровых АТС бесплатный ежемесячный лимит составляет 360 минут, с 361 до 1600 минуты тариф за 1 минуту разговора стоит 5 драмов, а с 1601 минуты разговора тариф составляет 9 драмов за минуту.