ՍԱԿԱԳՆԵՐԻ ՎԵՐԱԲԱԼԱՆՍԱՎՈՐՈՒՄԸ ՉԻ ԱՎԵԼԱՑՆԻ «ԱՐՄԵՆՏԵԼԻ» ՀԱՍՈՒՅԹՆԵՐԸ
«Մենք չենք գտնում, որ ֆիքսված հեռախոսակապի սակագների վերաբալանսավորումը կարող է ինչ-որ որոշիչ դեր ունենալ ընկերության եկամուտների բարձրացման առումով»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է «Արմենտել» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Օլեգ Բլիզնյուկը: Նրա խոսքերով, մի շարք ծառայությունների սակագներն իջել են 5-6 անգամ: «Դա սակագների օպտիմալ համադրում է, որը մենք առաջարկում են միջազգային և քաղաքային կապի համար:
Դրանք բավականին ընդունելի են»,- ընդգծել է նա: Օլեգ Բլիզնյուկի խոսքերով, Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովին այսօր ներկայացված մի շարք գործող սակագների փոփոխման հայտը հիմնված է նախկինում Հանձնաժողովի հետ քննարկված մեթոդաբանության վրա, որտեղ հաշվի են առնվել փաստացի ծախսերը, տրամադրված ծառայությունների ծավալը և ծախսերի բախշման կոնկրետ սկզբունքներ: Նկատենք, որ «Արմենտել» ընկերությունը ծրագրում է նվազեցնել միջքաղաքային հեռախոսային ծառայությունների, դեպի բջջային ցանց հեռախոսազանգերի սակագները: Մի շարք սակագներ կմնան անփոփոխ:

“Мы не считаем, что перебалансировка тарифов на фиксированную телефонную связь может сыграть какую-либо роль в повышении выручки компании”, - заявил сегодня в беседе с журналистами генеральный директор ЗАО “АрменТел” (телекоммуникационного оператора Армении) Олег Близнюк. По его словам, на некоторые виды услуги тарифы опустились в 5-6 раз. “Это оптимальное сочетание цен, которые мы предлагаем для международной и городской связи, они достаточно приемлемые”, - отметил О. Близнюк. По его словам, представленное сегодня Комиссии по регулированию общественных услуг предложение по пересмотру ряда действующих тарифов основано на методологии, обсужденной ранее с Комиссией, с учетом фактических затрат, объема фактически предоставленных услуг и с учетом принципа распределения расходов.
Отметим, что компания “АрменТел” планирует понижение цен междугородних переговоров, переговоров по линии сотовой связи, пересмотр абонентских выплат. Некоторые тарифы останутся без изменений.