ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻՆ ԿԱՆՑԿԱՑՎԻ ԱՊՀ ԱՆԴԱՄ-ՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԿՐԹՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱՐԱՐՆԵՐԻ 13-ՐԴ ԿՈՆՖԵՐԱՆՍԸ
Այս տարի հոկտեմբերին Երևանում կանցկացվի ԱՊՀ անդամ-պետությունների կրթության նախարարների 13-րդ կոնֆերանսը և կրթության բնագավառում համագործակցության խորհրդի 20-րդ նիստը: Այս կոֆերանսը հիմնականում կնվիրվի կրթության որակի ապահովման խնդիրներին: Այս մասին Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնեց կրթության և գիտության նախարարության մամուլի քարտուղար Լիլթ Գալստյանը:
Նշենք, որ ԱՊՀ անդամ-պետությունների կրթության նախարարների 12-րդ կոնֆերանսը և կրթության բնագավառում համագործակցության խորհրդի 19-րդ նիստը տեղի էր ունեցել մայիսի 3-4-ը Դուշանբեում, որոնց մասնակցել են նաև ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Լևոն Մկրտչյանն ու Հայաստանի բարձրագույն որակավորման հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Թռչունյանը:

Чиновники из разных стран обсудят образование
Грядущей осенью в армянской столице состоится 13 конференция министров образования стран СНГ. Форум совместят с 20 заседанием Совета по сотрудничеству в образовательной сфере.
Конференция будет посвещена вопросам обеспечения качества образования. Об этом корреспонденту Panorama.am сообщила пресс-секретарь министерства образования и науки РА Лилит Галстян.
Отметим, что 12 конференция министров образования стран СНГ и 19 заседание Совета по сотрудничеству в образовательной сфере прошли 3-4 мая в Душанбе, где участие также приняли министр образования и науки РА Левон Мкртчян и председатель Высшей аттестационной комиссии в Армении Армен Трчунян.