Երևանում կկառուցվի 300 կմ երկարությամբ նոր օպտիկա-մանրաթելային մալուխ: Այս մասին մեր թղթակցի հետ զրույցում հայտնեց «Արմինկո» ընկերության տնօրեն Անդրանիկ Ալեքսանյանը: Նրա խոսքով, մալուխը կկառուցվի «Արմինկո»-ի նորաստեղծ դուստր ձեռնարկության` «Արմինկոնետ»-ի կողմից:
Մալուխը, որը սպասարկելու է ողջ մայրաքաղաքն ու դրան հարակից շրջանները, նախատեսվում է կառուցել երկու տարվա ընթացքում: Այդ նպատակի համար ընկերությունը նախատեսում է ներդնել 10 մլն դոլար: Նշենք, որ այսօր Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը ընկերությանը տրամադրեց ինտերնետ ծառայություն տրամադրելու և տվյալների փոխանցման լիցենզիա:

Ереван, 3 августа. Panorama.am. В Ереване будет построен новый оптико-волоконный кабель протяженностью в 300 км, сообщил корреспонденту Panorama.am директор крупнейшего интернет-провайдера Армении, компании “Арминко” Андраник Алексанян.
По его словам, новый кабель построит новосозданное дочернее предприятие “Арминко” - “Арминконет”. Кабель, который будет охватывать всю территорию столицы и примыкающие к ней районы, будет построен в течение двух лет. В этих целях компания планирует инвестировать $10 млн. Отметим, что сегодня Комиссия по регулированию общественных услуг Армении предоставила компании лицензию на передачу данных и предоставление интернет-услуг.