170 ՄԼՆ`ՍՐՏԻ ՎԻՐԱՀԱՏՈՒԹՅԱՆ ՀԱՄԱՐ
ՀՀ կառավարությունը առաջին անգամ 170 մլն դրամ է տրամադրել սրտանոթային խնդիրներ ունեցող հիվանդների վիրահատությունը կատարելու համար: Այս մասին Panorama.am-ը տեղեկացավ ՀՀ առողջապահության նախարարության լրատվության վարչության պատասխանատու Ռուսլանա Գևորգյանից:
Նրա խոսքով, հիշյալ գումարով վիրահատվել կարող են մոտ 110 հիվանդ: Անվճար վիրահատության հնարավորություն կստանան միայն սոցիալապես անապահով ընտանիքնեը, որոնք օգտվում են փարոսի նպաստներից և ունեն անապահովության մինչև 36 բալային միավոր:
Ինչպես տեղեկացրեց, Ռ. Գևորգյանը այս արտոնությունից օգտվելու համար պետք է ներկայացնել համապատասխան փաստաթղթեր, ինչպես նաև դիմում, որոնց համաձայն էլ ամենաանապահով և կարիքավոր հիվանդները կընդգրկվեն պետպատվերի շրջանակում:

Правительство РА выделило 170 млн на проведение операций на сердце
Правительство Армении выделило 170 млн драмов на проведение операций больным, страдающим сердечно-сосудистыми проблемами. Об этом корреспонднту Panorama.am сообщила ответственная по связям с общественностью министерства здравоохранения РА Руслана Геворкян.
По ее словам, на эту сумму можно прооперировать 110 больных. Бесплатное лечение получат только больные из социально необеспеченных семей. Для пользования этими привилегиями, как сообщила Р.Геворкян, нужно предъявить соответствующие документы и заявление, согласно которым самые малообеспеченные больные будут включены в список.