Այսօր Հանքավանում մեկնարկեց «Ամառային ճամբար 2007» ուսանողական ֆորումը: Վերջինիս շրջանակներում անց են կացվելու սեմինար-քննարկումներ երիտասարդներին հուզող հարցերի շուրջ, ինչպես նաև դասախոսություններ ուսանողությանը հուզող հասարակական խնդիրների վերաբերյալ:
«Ամառային ճամբար 2007»-ին մասնակցում են շուրջ 200 երիտասարդներ` Հոլանդիայից, Իսպանիայից, Թուրքիայից, Վրաստանից, Ուկրաինայից և այլ երկրներից, որոնք ներկայացնում են միջազգային և տեղական ուսանողական կառույցները: Ֆորումը կազմակերպել է Հայաստանի պետական Ճարտարապետական համալսարանի ուսանողական խորհուրդը: Խորհրդի նախագահ Հայկ Ամարազյանի խոսքով, ճամբարի մասնակիցներն այլազգիներ են, որոնք երիտասարդության հարցերի և ուսանողական աշխատանքների կազմակերպման մեծ փորձ ունեն: Նրա հավաստմամբ, ֆորումը փորձի փոխանակման հնարավորություն կտա, ինչպես նաև կնպաստի հայ ուսանողների կապերի ընդլայնմանը:

Сегодня в Анкаване стартовал студенческий форум “Летний лагерь-2007”. Об этом корреспонденту Panorama.am сообщил председатель студенческого совета Ереванского государственного архитектурного университета Айк Амаразян. В рамках форума будут проведены лекции и обсуждения-семинары вокруг вопросов, волнующих молодежь.
Более 200 представителей молодежи из Голландии, Испании, Турции, Грузии, Украины и других стран, которые представляют международные и местные студенческие структуры, примет в нем участие.
Организатором данного форума является студенческий совет Ереванского государственного архитектурного университета. По словам А.Амаразяна, у зарубежных участников форума есть большой опыт в сфере организации студенческих работ. Он заверил, что форум способствует обмену опытом и расширению связей армянских студентов.