«Ս.ՍԱՀԱԿ-Ս.ՄԵՍՐՈՊ» ՇՔԱՆՇԱՆ` ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԱՄԵՐԻԿՅԱՆ ՀԱՄԱԼՍԱՐԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀԻՆ
Օգոստոսի 18-ին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում, Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ-ն «Ս. Սահակ-Ս. Մեսրոպ» շքանշան է հանձնել Հայաստանի Ամերիկյան Համալսարանի նախագահ դոկտոր Հարություն Արմենյանին` գիտամանկավարժական և հասարակական բեղուն գործունեության համար:
Հարություն Արմենյանին տրված հայրապետական կոնդակում, մասնավորապես ասված է. «Տասնամյակներ շարունակ Դուք անխոնջ նվիրումով ծառայել եք առողջապահության բնագավառում` բազում պատասխանատու պաշտոններ հանձն առնելով Լիբանանի, Հայաստանի, Օմանի, Գերմանիայի, Իրաքի և այլ երկրների բժշկական հաստատություններում ու կրթօջախներում: Բազում անգամներ մենք առիթ ունեցել ենք նաև դրսևորված տեսնել Առաքելական մեր Սուրբ Եկեղեցու և Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի հանդեպ Ձեր սերն ու անխախտ հավատարմությունը, որ կրում եք Ձեր հոգում` իբրև արժանի զավակ լիբանանահայ համայնքի»:

PRESIDENT OF AMERICAN UNIVERSITY OF ARMENIA RECEIVES ST. SAHAK-ST. MESROP MEDAL TO
Catholicos of All Armenians Garegin B has handed a Medal of St. Sahak - St. Mesrop to President of the American University of Dr. Armenia Harutiun Armenian in Holy See of St. Echmiadzin on August 18 for his fruitful scientific-pedagogical and public doings.
A religious statement of the Apostolic Church granted to Dr. Armenian says in particular: “You have served with devotion and hard work in the field of public health for decades taking up many responsible positions in the medical establishments and schools of Lebanon, Armenia, Oman, Germany, Iraq and other countries. We have had a chance to see your love and strong commitment displayed to the Armenian Apostolic Church and Holy See of St. Echmiadzin many times that you bear in your soul as a deserving son of the Lebanese Armenian community.