ՈՒՍՈՒՄՆԱԿԱՆ ԱՌԱՋԻՆ ՕՐ. ԵՊՀ-ՈՒՄ ԿՐԿՆԱԿԻ ՏՈՆ Է
ԵՊՀ-ում գիտելիքի օրը դիմավորելու հնարավորություն կունենան ոչ բոլոր ուսանողները, նույնիսկ` առաջին կուրսեցիները: ԵՊՀ-ի հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչության պետ Կարեն Գրիգորյանը Panorama.am-ի հետ զրույցի ժամանակ ասաց, որ. «Այս տարի ԵՊՀ-ն իր առաջին կուրսեցիներին կդիմավորի սեպտեմբերի 3-ին` ժամը 08:30-ին: Այս ամենը վերաբերում է բուհի բոլոր ֆակուլտետներին` բացի տնտեսագիտության ու իրավագիտության ֆակուլտետներից: Այստեղ դասերը կսկսվեն ավանդականի պես: Կարծում եմ պետական համալսարանի այս որոշումը որոշակի անակնկալ էր ուսանողների համար, բայց տարօրինակ ոչինչ չկա»:
«Պատճառը», ըստ նրա, այն է, որ բուհում բոլոր ֆակուլտետներում, բացի վերը նշված երկուսից, շաբաթ օրերը դաս չկա և դրա փոխարեն բուհի դռներն ուսանողների համար բաց կլինեն երկուշաբթի:
Կ. Գրիգորյանը տեղեկացրեց նաև.«Քանի որ Ռոմանագերմանական բանասիրության և Սոցիոլոգիայի ֆակուլտետները դասերը կազմակերպելու են երկրորդ հերթով, ուստի սեպտեմբերի 3-ին այս ֆակուլտետներն իրենց առաջին կուրսեցիներին կդիմավորեն ժամը 13:30-ին»:
Ուսումնական առաջին օրը հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչության աշխատակիցները ԵՊՀ բոլոր առաջին կուրսեցիներին կբաժանեն «ԵՊՀ առաջին կուրսեցու փաթեթ», որտեղ կլինի առաջին կուրսեցու ուղեցույց, ԵՊՀ քարտեզ, տեղեկատվական թերթիկներ, նոթատետր և գրիչ:

В ЕГУ учебный год начнется 3 сентября
Руководитель управления информации и по связям с общественностью ЕГУ Карен Григорян в беседе с корреспондентом Panorama.am пояснил: “В этом году ЕГУ встретит первокурсников 3 сентября, в 08:30. Это касается всех факультетов ВУЗа, кроме факультетов экономики и правоведения. Здесь занятия начнутся как обычно. Считаю, что для студентов это решение государственного университета было неожиданностью, однако ничего странного нет”.
Причина, по его словам, в том, что на всех факультетах университета, кроме вышеперечисленных двух, в субботние дни занятий нет, соответственно двери ЕГУ будут открыты для студентов в понедельник, 3 сентярбря.
К. Григорян также сообщил, что в связи с организацией уроков на факультетах романо-германской филологии и социологии во вторую смену, здесь учеба для первокурсников начнется 3 сентября, в 13:30.
В первый учебный день сотрудники управления по связям с общественностью всем первокурсникам раздадут “Пакеты первокурсника ЕГУ”, в которые будут вложены путеводитель первокурсника, карта ЕГУ, информационные листовки, записная книжка и ручка.