ՍԵՊՏԵՄԲԵՐ. ԻՍԿ 27 ԴՊՐՈՑՆԵՐՈՒՄ ՎԵՐԱՆՈՐՈԳՄԱՆ ԱՇԽԱՏԱՆՔՆԵՐԸ ՇԱՐՈՒՆԱԿՎՈՒՄ ԵՆ
Այս տարի Երևանում դեռևս վերանորոգվել է 17 դպրոց, իսկ 27 դպրոցներում վերանորոգման աշխատանքները շարունակվում են: Այս մասին Panorama.am-ի թղթակցին տեղեկացրեց քաղաքապետարանի կրթության վարչության պետ Օնիկ Վաթյանը:
Նա վստահեցրեց, որ 27 դպրոցներում իրականացվող շինարարական աշխատանքները դասերին չեն խանգարում, քանի որ դպրոցների ներսի շինարարական աշխատանքները ավարտվել են, այժմ իրականացվում են դպրոցների արտաքին տեսքի բարեկարգման աշխատանքները: Նա հավաստիացրեց, որ բարեկարգման աշխատանքները կավարտվեն դեկտեմբերին:
Օ. Վաթյանի խոսքով, այդ դպրոցների վերանորոգման համար պետական բյուջեից հատկացվել է 3 մլրդ 700 մլն դրամ, իսկ քաղաքապետարանի միջոցներից` 500 մլն դրամ: Ըստ քաղաքապետարանի կրթության վարչության պետի, վթարային 5 դպրոցի վերանորոգման համար «Լինսի» հիմնադրամը հատկացրել է շուրջ 10 մլն ամն դոլար: Նրա խոսքով, «Լինսի» դպրոցաշինության ծրագիրը այժմ ընթացքի մեջ է և նախատեսված է ավարտել դեկտեմբերի վերջին: Այդ 5 դպրոցների աշակերտները այժմ հաճախում են հարևան դպրոցներ:

В школах всё еще идет ремонт
Учебный год уже начался, а в 27 школах столицы еще продолжаются ремонтные работы. Как сообщил корреспонденту Panorama.am начальник управления образования мэрии Еревана Оник Ватян, эти работы не мешают учебному процессу, так как внутренние работы в школах уже закончены, сейчас ведется отделка фасадов. Все работы по благоустройству школ будут закончены в декабре.
По словам О. Ватяна, для ремонта школ из госбюджета выделено 3 млрд 700 млн драмов, мэрия из своих средств выделила 500 млн драмов.
Для ремонта 5 школ, которые находились в аварийном состоянии около 10 млн долларов выделил фонд "Линси". По его словам, программа по реконструкции школ также должна завершиться в декабре. Ученики этих пяти школ сейчас проводят занятия в соседних школах.