«Ես նպատակ ունեմ շուտով բացել երաշժտական դպրոց, որտեղ անվճար կսովորեն միայն որբ երեխաները»,-ասյօրվա ասուլիսում տեղեկացրեց դուդուկի մեծ վարպետ, բազմաթիվ միջազգային մրցույթների դափնեկիր, ՀՀ ժողովրդական արտիստ Ջիվան Գասպարյանը:
«Ես որբ եմ մեծացել, այդ իսկ պատճառով հասկանում եմ որբ երեխաների հոգեվիճակը և ցանկանում իմ կարողությոնների չափով օգնել և իմ արվեստը փոխանցել նրանց»,-ասաց նա:
Անդրադառնալով առաջիկա անելիքներին, դուդուկահարը տեղեկացրեց, որ սեպտեմբերի 14-ին մեկնելու է Լոս Անջելոս, որտեղ տեղի կունենա իր մենահամերգը: Դրանից հետո նա կլինի Գերմանիայում, որտեղ տեղի կունենա իրեն նվիրված մեծ երեկո:

I plan on opening a music school quite soon, in which only orphans will study, free of charge,” stated dudukist Djivan Kasparyan, People’s Artist and winner of many competitions and awards.
“I myself was an orphan, and therefore understand the psychology of these children, and want to help pass my art on to them, to the best of my ability,” he said.
He added that he has plans to leave for Los Angeles on September 14, where he will have a solo concert. From there he will travel to Germany, where an event is scheduled in his honor.