ԱՅՍՕՐ ԿԲԱՑՎԻ «ԱՐՄՄՈՆՈ» 5-ՐԴ ՓԱՌԱՏՈՆԸ
«Այսօր երեկոյան Պատանի հանդիսատեսի թատրոնում տեղի կունենա Մոնոներկայացումների երևանյան հինգերորդ շեքսպիրյան միջազգային թատերական փառատոնի հանդիսավոր բացումը»,-այդ մասին Panorama am թղթակցի հետ զրույցում ասաց փառատոնի համակարգող Մանե Մկրտչյանը: Նրա խոսքով, փառատոնի հանդիսավոր փակումը կկայանա սեպտեմբերի 18-ին «Համլետ» ներկայացմամբ: Փառատոնի հանդիսավոր բացումը կլինի «Տրակտատ թաշկինակի մասին» ներկայացմամբ, որտեղ հանդես կգան Թբիլիսիի Շ. Ռուսթավելու անվան ազգային թատրոնի դերասանները:
Փառատոնին կմասնակցեն Ավստրալիայից, Ռուսաստանից, Ուկրանիայից, Վրաստանից, Գերմանիայից, Իրանից ժամանած դերասաններ, ինչպես նաև երևանյան տարբեր թատրոնների 8 դերասան: Մ. Մկրտչյանի խոսքով, այս փառատոնը նախորդներից գրեթե չի տարբերվում:
Փառատոնի շրջանակներում հյուրերի համար կցուցադրվի Երևանի Դրամատիկական թատրոնի «Մակբեթ» ներկայացումը: Վարչապետ Սերժ Սարգսյանի բարձր հովանավորությամբ անցկացվող այս փառատոնի ընթացքում ցուցադրվող բոլոր 18 ներկայացումների մուտքն ազատ է:

“ARMMONO” FIFTH FESTIVAL TO OPEN TODAY
Fifth Shakespeare International Theater Festival of mono performance will ceremonially open at the Theater of Young Audience late today, Mane Mkrtchyan, festival coordinator, told Panorama.am. In her words, the festival will close on September 18 with “Hamlet” staged. The festival will open with “Treatise on Handkerchief” staged by the actors of Tbilisi Theater after Rustavely.
Actors from Australia, Russia, Ukraine, Georgia, Germany, Iran as well as eight actors from different theaters of Yerevan will take part in the festival. In Mkrtchyan’s words, this festival is no different than others.
Within the framework of the festival, “Macbeth” of Yerevan Drama Theater will be staged. All 18 performances will be free of charge under the high auspices Prime Minister Serzh Sargsyan.