Այսօր ուսուցչի օրվա կապակցությամբ քաղաքապետ Երվանդ Զախարյանը Երևանի հանրակրթական դպրոցների, նախադպրոցական և մարզամշակութային կրթական հաստատությունների 67 ուսուցիչներին հանձնեց պատվոգրեր և դրամական պարգևներ` երեխաների կրթության և դաստիարակության գործում ներդրած ավանդի համար:
Քաղաքապետը ոսկե հուշամեդալով պարգևատրեց Կոմիտասի անվան Երևանի պետական կոնսերվատորիայի պրոսֆեսոր, Ա.Սպենդարային անվան երաժշտական դպրոցի նախկին տնօրեն Կոստանիտին Քեչեկին: Ե. Զախարյանը նշեց, որ ուսուցիչների դերը շատ կարևոր է սերունդների դաստիարակության գործում, և մեր ուսուցիչները վառ գիտակցում են իրենց վրա դրված պարտականությունները:
Անդրադառնալով դպրոցներում իրականացվող շինարարական աշխատանքներին, քաղաքապետը նշեց, որ առաջիկա 5 տարվա ընթացքում կավարտվի Երևանի բոլոր դպրոցների վերանորոգումը: Նրա խոսքով, այսօր Երևանի շուրջ 100 դպրոց արդեն ունի ջեռուցման համակարգ, հաջորդ տարի նախատեսված է, որ ևս 60 դպրոց և մանկապարտեզ կունենան ջեռուցման համակարգ: Դպրոցների ջեռուցման խնդիրը, ըստ քաղաքապետի, ամբողջությամբ կլուծվի 2009-ին:
Նշենք, որ մեր երկորմ արդեն վեց տարի է` ուսուցչի տոնը նշվում է յուրաքանչյուր հոկտեմբերի առաջին կիրակի օր: Տոնի առթիվ ԿԳՆ հայտարարել է մրցույթ: Լավագույ տնօրենը մրցանակ կստանա համակարգիչ, իսկ լավագույն ուսուցչին ու դաստիարակին կտրվի ՎԱԶ 2107 մակնշի ավտոմեքենա:

Today mayor Yervand Zakharyan handed over certificates of honor and monetary awards to 67 teachers of secondary schools, pre-school, sports and cultural establishments on the Day of Teachers for their contribution in education and upbringing of children.
The mayor awarded former director of musical school after A. Spendaryan and a professor of Yerevan State Conservatory, Kostantin Cechek, with a gold medal. Zakharyan underscored teachers' role in the upbringing of generations and said that our teachers are conscious of the responsibility that they bear.
Speaking about reconstruction of schools, the mayor said all schools of Yerevan will be reconstructed in upcoming 5 years. In his words, about 100 schools of Yerevan have local heating system already. He also said 60 other schools and kindergartens will have local heating system next year promising to solve heating problems of schools by 2009.
The Day of Teachers has been celebrated on the first Sunday of October for six years in our country. Ministry of Education and Science has announced a competition on the Day. The best school principal will get a computer and the best teacher and nurse will be awarded with VAZ 2107 type car.