Այսօր ԿԳՆ-ում ուսուցչի տոնի կապակցությամբ փոխնախարար Արա Ավետիսյանը նախարարության ոսկե հուշամեդալով պարգևատրեց հանրապետության լավագույն 11 ուսուցիչներին: Նախարարության պատվոգրեր հանձնվեցին հանրապետության տարբեր մարզերի 17 ուսուցչի, իսկ շնորհակալագրեր` 8 ուսուցչի:
Ա. Ավետիսյանն իր խոսքում նշեց, որ մեր ապագան կերտող սերունդների դաստիարակության հարցում նրանց դերը շատ կարևոր է: «Յուրաքանչյուր ոք պետք է խոնհարվի իր ուսուցչի առջև»,- ասաց Ա. Ավետիսյանը: Ի դեպ, ոսկե հուշամեդալ ստացածների թվում էր նաև փոխնախարարի ուսուցիչը:
Նշենք, որ ուսուցչի տոնը մեր երկրում նշվում է յուրաքանչյուր հոկտեմբերի առաջին կիրակի օրը:

Заместитель министра образования и науки Ара Аветисян в связи с прошедшим Днем учителя наградил золотыми памятными медалями 11 лучших учителей республики. Почетными грамотами министерства были награждены 17 учителей из различных областей республики, еще 8 учителей получили благодарность.
Ара Аветисян в своем приветственном слове отметил, что роль учителей в воспитании будущего поколения очень велика. “Каждый должен преклониться перед своим учителем”, - сказал он. Кстати, среди получивших золотые медали был также учитель самого Ара Аветисяна.
Отметим, что День учителя в нашей стране отмечают в каждое первое воскресенье октября.