ԱՅՍՕՐ ԵՊՀ-Ի ՀԵՌԱԿԱ ՈՒՍՈՒՑՄԱՆ ՀԱՄԱԿԱՐԳԻ ԸՆԴՈՒՆԵԼՈՒԹՅԱՆ ՔՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՎԵՐՋԻՆ ՕՐՆ Է
Այսօր ԵՊՀ-ում անցկացվում էր հեռակա ուսուցման համակարգ ընդունվողների վեջին քննությունները`հայ ժողովիդի պատմություն և ստեղծագործական մրցույթ` գրավոր, և ռուսերեն ու իսպաներեն լեզուներից` բանավոր:
ԵՊՀ ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղարի տեղակալ Էմին Սանթրոսյանի տեղեկացմամբ, հեռակա ուսուցման համակարգում ոսանելու համար այս տարի ԵՊՀ դիմում է ներկայացրել 700 երիտասարդ:
Նրա խոսքով,ամենաշատ դիմումները գրանցվել են ռոմանոգերամանական ֆակուլտետի գերմաներեն բաժնի համար (շուրջ 70 դիմում): Հայ բանասիրության ֆակուլտետի համար դիմել է 65, իրավագիտության ֆակուլտետի համար` 50 երիտասարդ: Էմին Սանթրոսյանը նշեց, որ ամենաքիչ դիմումները ստացվել են մաթեմատիկայի ֆակուլտետում` 5 դիմում:
Նշենք, որ հեռակա ուսուցման համար դիմումները ընդունվել են օգոստոսի 25-ից մինչև սեպտեմբերի 25-ը, իսկ քննություները սկսվել են հոկեմբերի 1-ից:

Заочно учиться в ЕГУ захотели 700 человек
Сегодня в Ереванском государственном университете состоялись последние приемные экзамены на заочные отделения факультетов.
По словам ответственного секретаря приемной комиссии ЕГУ Эмина Сантросяна, в этом году на заочное обучение подали заявление 700 человек. Больше всего заявлений подано на романо-германский факультет (70). На армянский филологический подали 65 абитуриентов, на юридический – 50. Меньше всего заявлений на факультете математики – всего 5.
Отметим, что прием заявлений на заочное обучение прошел с 25 августа по 25 сентября, а экзамены начались 1 октября.