«ՎԻՎԱՍԵԼՆ» ԱՋԱԿՑՈՒՄ Է ՀԻՎԱՆԴՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԿԱՆԽԱՐԳԵԼՄԱՆԸ
«ՎիվաՍելի» կատարած սոցիալական ներդրման շնորհիվ ավարտվել է հայ-ամերիկյան Առողջության կենտրոնի պատոմորֆոլոգիայի ուսումնական կենտրոնի կառուցումը:
Հաշվի առնելով, որ ժամանակակից աշխարհում ժողովուրդների առողջությունն ու երկրների առողջապահական համակարգը համարվում են կայացած պետականության և մրցակցային տնտեսության հիմք և չափանիշ, իսկ արդյունավետ գործող առողջապահական համակարգի նախապայմանը առողջության առաջնային պահպանման ուժեղ համակարգն է, ընկերությունը 100մլն դրամ է տրամադրել կենտրոնի ամբողջ 3-դ հարկի կառուցման և կահավորման համար: Կենտրոնը հագեցած կլինի նորագույն սարքավորումներով, բուժաշխատողները կստանան համապարփակ կլինիկական ուսուցում` վաղ հայտնաբերման և կանխարգելման հմտությունների վերաբերյալ:
«Հայաստանի առաջատար բջջային օպերատոր լինելը չի նշանակում, որ մենք տեղեկացված չենք ժողովրդի առաջատար խնդիրների մասին` ներառյալ առողջապահական կարիքների: Մենք կարևորում ենք արդյունավետ առողջապահական պլանավորման, հետազոտման և վաղ շրջանում կանխարգելման նշանակությունն ազգի ապագայի համար»,-նշել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ի դեպ, Հայ-ամերիկյան Առողջության կենտրոնը հիմնադրվել է ամերիկյան մեծանուն բարերար Տեր և Տիկին Վարդգես և ՌիտաՊալյանների աջակցության շնորհիվ:
Նշենք, որ «ՎիվաՍելը» (Ղ-Տելեկոմ ՓԲԸ) Հայաստանում շարժական կապի առաջատար օպերատոր է, որը տրամադրում է ձայնային և տվյալների փոխանցման ծառայությունների բազմազան տեսականի: Իր հիմնադրման օրվանից` 2005թ. հուլիսի 1-ից, կարճ ժամանակամիջոցում ՎիվաՍելը կարողացել է ստեղծել համահանրապետական ցանց և բաժանորդների զգալի բազա:

Благодаря инвестициям компании VivaCell завершено строительство учебного центра патоморфологии при армяно-американском Центре здоровья. Компания выделила 100 млн драмов на оборудование и строительство 3 этажа центра. Центр будет оборудован новейшей аппаратурой, медицинские работники пройдут полный клинический курс по ранней диагностике и профилактике заболеваний.
“Быть первым оператором страны - не значит, не быть в курсе первоочередных задач народа, включая нужды здоровья. Мы осознаем большое значение эффективного планирования здравоохранения, ранней диагностики болезней для будущего нации”, - отметил генеральный директор компании Ральф Ирикян.
Армяно-американский Центр здоровья создан при поддержке американских благотворителей Вардгеса и Риты Палян.
VivaCell (ЗАО “К-Телеком”) – ведущий оператор мобильной связи в Армении, который предоставляет широкий спектр услуг по передаче звуковых и других данных. Со времени своего основания с 1 июля 2005 года VivaCell за короткий срок удалось создать общереспубликанскую сеть и ощутимую абонентскую базу.