Հայասատանի առևտրի և տնտեսական զարգացման նախարարությանը կառավարությունը 2007թ. իր պահուստային ֆոնդի հաշվին 4 մլն դրամ է հատկացրել «Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միություն» իրավաբանական անձանց միության «Դիջիթեք 2007» տեղեկատվական, հեռահաղորդակցման և բարձր տեխնոլոգիաների ցուցահանդեսի կազմակերպման նպատակով: Նման որոշում գործադիրը կայացրել է այսօրվա նիստում:
Ինչպես տեղեկացանք կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հանձնարարվել է առևտրի և տնտեսական զարգացման նախարարին` հատկացված գումարը նվիրաբերության պայմանագրի հիման վրա տրամադրել «Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միություն» իրավաբանական անձանց միությանը:

The RA Government has allotted 4 mln AMD out of its 2007 reserve fund to the Ministry of Trade and Economic Development, for the organization of the “Digitech 2007” information, telecommunications and high technologies exhibition through the legal entities’ “Union of IT Enterprises”. This decision was taken by the executive today.
As informed from the Government information and PR department, the Minister of Trade and Economic Development was assigned to allot the funds on the basis of a donation agreement to the above union of legal entities.