ՈՒՍՈՒՄՆԱԿԱՆ ԳՐԱԿԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀԱՅՏԵՐԸ ԸՆԴՈՒՆՎՈՒՄ ԵՆ ՄԻՉԵՎ ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ 20-Ը
Հաջորդ տարի կրթության և գիտության նախարարությունը շարունակելու է արտասահմանյան երկրներում գործող հայերենի ուսուցմամբ դպրոցներին, մանկապարտեզներին, միօրյա և այլ տիպի ազգային և էթնոմշակութային բաղադրիչով կրթօջախներին ուսումնական գրականություն և այլ օժանդակ նյութեր տրամադրելու պետական ծրագիրը:
Ինչպես տեղեկացանք ԿԳՆ պաշտոնական կայքէջից, դասագրքերի ձեռքբերումն ու հատկացումն իրականացվում է հիմնականում ներկայացվող հայտերի հիման վրա: Արտերկրի հայկական կրթօջախները և համապատասխան կազմակերպություններինը 2008/2009 ուսումնական տարվա համար անհրաժեշտ ուսումնական գրականության և օժանդակ նյութերի հայտերը պետք է ներկայացնեն մինչև այս տարվա դեկտեմբերի 20-ը:

Next year the Ministry of Education and Science will continue the state program of providing educational books and other support materials to the Armenian schools, preschools, one-day and other national and ethno-cultural educational centers functioning in foreign countries.
As we learnt from the MES official webpage, the acquisition and distribution of the textbooks is mainly carried out on the basis of submission of corresponding applications. Such applications for the 2008/2009 academic year educational books and support materials needed by Armenian educational institutions and other relevant organizations operating abroad must be submitted by the 20th of December, 2007.