ՈՒՍՈՒՑԻՉՆԵՐԻՆ ՀԱՆՁՆՎԵԼ ԵՆ ԴՐԱՄԱԿԱՆ ՊԱՐԳԵՎՆԵՐ
«Լավագույն ուսուցիչ» և «Լավագույն դաստիարակ» հանրապետական 2007 թվականի մրցույթի մասնակից 14 ուսուցչի և դաստիարակի «Հայռուսգազարդ» ընկերությունն այսօր ԿԳ նախարարությունում հանձնեց դրամական պարգևներ՝ ընդհանուր հաշվով 1 մլն դրամի չափով։
Ինչպես տեղեկացանք ԿԳՆ պաշտոնական կայքէջից, պարգևների հանձնման արարողությանը ներկա ԿԳ փոխնախարար Բագրատ Եսայանը, ողջունելով ընկերության նախաձեռնությունը, նշել է, որ համագործակցության այն եզրերը, որոնք ձևավորվել են ընկերության և կրթության ոլորտի օղակների միջև, օրինակելի են։ Կրթական գերատեսչությունն մտադիր է առաջիկայում ևս քայլեր կատարել գործարարների և կրթական տարբեր հաստատությունների միջև նման կապերի ձևավորման և ընդլայնման ուղղությամբ։

"Армросгазпром" вручила премии педагогам
Компания "Армросгазпром" вручила сегодня премии в номинациях “Лучший воспитатель” и “Лучший учитель” 14 учителям на общую сумму 1 млн драмов. Церемония вручения состоялась в Министерстве образования и науки Армении.
Как сообщает официальный сайт Министерства образования и науки, заместитель министра Баграт Есаян приветствовал инициативу компании и отметил, что те формы сотрудничества, которые установились между компанией и звеньями сферы образования, являются образцовыми. Образовательное ведомство страны намерено и впредь предпринять шаги по формированию подобных связей между предпринимателями и различными структурами образования.