Վրաստանի կրթության և գիտության նախարարի` նոյեմբերին Հայաստան նախատեսված պաշտոնական այցը անորոշ ժամանակով հետաձգվել է: Այս մասին Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ԿԳ նախարարի մամլո քարտուղար Լիլիթ Գալստյանը: Նրա խոսքով, այցի հետաձգման պատճառը Վրաստանի կառավարության կազմի փոփոխությունն է: Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 23- ին Վրաստանի ԿԳՆ պաշտոնում նշանակվել է Մայա Միմինոշվիլին:
Լ. Գալստյանը տեղեկացրեց, որ Հայաստանի ԿԳ նախարարի պաշտոնական հրավերի հարցը այժմ քննարկվում է Վրաստանի նորանշանակ նախարարի հետ: Նա հայտնեց, որ նոր նախարարի հավանական այցի ժամկետները դեռ ճշտված չեն:

Визит министра образования и науки Грузии перенесен
Запланированный на ноябрь текущего года официальный визит министра образования и науки Грузии в Армению перенесен на неопределенное время. Об этом корреспонденту Panorama.am сообщила пресс-секретарь Минобразования РА Лилит Галстян.
По ее словам, причиной переноса сроков визита стали недавние изменения, произошедшие в составе правительства Грузии. На посту министра образования и науки Александра Ломая сменила руководитель Центра по национальным экзаменам Майя Миминошвили.
Л. Галстян сообщила также, что вопрос официального приглашения со стороны армянского министра в настоящее время обсуждается с новоназначенным грузинским коллегой. Сроки возможного визита пока не уточнены.