ԱՅՍՕՐ 25 ՈՒՍԱՆՈՂ ՍՏԱՑԱՎ «ԲԱՐԵԿԱՄՈՒԹՅՈՒՆ» ԿՐԹԱԹՈՇԱԿ
Այսօր ԿԳ նախարար Լևոն Մկրտչյանը Երևանի պետական բուհերում սովորող 4-րդ կուրսի 25 ուսանողի հանձնեց Մոսկվայի «Կրթություն» հիմնադրամի կողմից սահմանված «Բարեկամություն» կրթաթոշակը և դրանց հավաստագրերը: Լ. Մկրտչյանը նշեց, որ ուսանողների ընտրության ժամանակ հաշվի է առնվել նրանց բարձր առաջադիմությունը և սոցիալական պայմանները: Նրա խոսքով, բարձր առաջադիմության դեպքում այս կրթաթոշակը կտրվի նաև մագիստրատուրայում և ասպիրանտուրայում:
Լ. Մկրտչյանը նշեց, որ «Բարեկամություն» կրթաթոշակի ուսանողների թիվը 25-ով ավելացել է հիմնադրամի նախագահ Հրանտ Պողոսյանի որոշմամբ: Նշենք, որ «Կրթություն» հիմնադրամը «Բարեկամություն» կրթաթոշակ արդեն սեպտեմբեր- նոյեմբեր ամսիներին հանձնել է 101 ուսանողի: Յուրաքանչյուրի ուսանողի ամսական տրվում է 100 դոլար:

Министр образования и науки Армении Левон Мкртчян сегодня вручил еще 25 студентам 4-го курса государственных вузов Армении стипендию “Дружба”, учрежденную московским фондом “Образование”. По словам министра, при выборе студентов учитывали их высокую успеваемость и соцальные условия.
Если студенты сохранят высокую успеваемость, то могут рассчитывать на данную стипендию при обучении в магистратуре и аспирантуре.
Левон Мкртчян отметил, что число стипендиантов “Дружбы” увеличилось на 25 человек по решению председателя фонда Гранта Погосяна.
Фонд “Образование” уже в сентябре-ноябре этого года вручил стипендии 101 студеннтам вузов Армении. Стипендия выдается в размере 100$ ежемесячно.