ԴՊՐՈՑՆԵՐՈՒՄ ԴԱՍԵՐԸ ԿԱՎԱՐՏՎԵՆ ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ 24-ԻՑ
Հանրապետության հանրակրթական դպրոցներում դեկտեմբերի 24-ից կսկսվեն ձմեռային արձակուրդները։ Կրթության և գիտության նախարար Լ. Մկրտչյանն արդեն հաստատել է օրինակելի ուսումնական պլանները: Ըստ դրա, 2007-2008 ուսումնական տարում արձակուրդները կազմակերպվում են հետևյալ ժամանակացույցով. 3-11-րդ դասարանների բոլոր աշակերտների համար աշնանային արձակուրդները` հոկտեմբերի 29-ից նոյեմբերի 4-ը ներառյալ, ձմեռային` դեկտեմբերի 24-ից հունվարի 6-ը ներառյալ, գարնանային` մարտի 17-23-ը ներառյալ։
Ինչպես տեղեկացանք ԿԳ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, առաջին դասարանցիների աշնանային արձակուրդները տևում են հոկտեմբերի 29-ից նոյեմբերի 11-ը ներառյալ, ձմեռայինը` դեկտեմբերի 24-ից հունվարի 20-ը ներառյալ, իսկ գարնանայինը` մարտի 10-ից 23-ը ներառյալ: Երկրորդ դասարանցիների արձակուրդները տևում են հոկտեմբերի 29-ից նոյեմբերի 4-ը ներառյալ, դեկտեմբերի 24-ից հունվարի 20-ը ներառյալ, մարտի 10-ից 23-ը ներառյալ:
Նշենք, որ ըստ հրամանի, դպրոցը կարող է ինքնուրույն սահմանել արձակուրդների ժամկետները` նախապես համաձայնեցնելով նախարարության հետ: Հիմնականում ջեռուցման կազմակերպման խնդիրների հետ կապված՝ դպրոցների մեծ մասում աշնանային, ձմեռային և գարնանային արձակուրդները միացվում են։ Դրանով էլ պայմանավորված՝ դեկտեմբերի 24-ին սկսվող արձակուրդները տարբեր մարզերում կավարտվեն հունվարի 13-ին կամ 21-ին։

CLASSES OVER IN DECEMBER 24
The winter holidays in the country start from December 24. L. Mkrtchyan, the minister of education confirmed the education plan. According to the plan the holidays in 2007-2008 are organized as followed: Autumn holidays for third to eleventh forms: October 29 – November 4, winter holidays: December 24 – January 6, spring holidays: March 17 -23.
According to the Education Ministry the schedule of the holidays for the first form pupils is: autumn holidays: October 29 – November 11, winter holidays: December 24 – January 20, and spring holidays: March 10-23. The holidays of the second form pupils will last from October 29 November 4, December 24 – January 20, March 10 – 23.
Note that the schools can coordinate the dates of the holidays with the education ministry. The coordination mainly depends on the heating problem in some schools. Usually the autumn, winter, and spring holidays are combined.