Դեկտեմբերի 11-18-ը Երևանում անց են կացվում Գերմանական մշակութային օրեր։ Ինչպես տեղեկացանք Հայաստանում Գրմանիայի դեսպանատնից, միջոցառումների կազմակերպիչը Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության դեսպանությունն է։ Ծրագրում ընգրկված են ցուցահանդեսներ, զեկույցներ, դասախոսություններ, ինչպես նաև դեկտեմբերի 14-ից 17-ը հայերեն կամ ռուսերեն ենթագրերով գերմանական երեք ֆիլմերի ցուցադրություն Ազգային պատկերասրահում։
Քանի որ մոտենում են Սուրբ Ծննդյան տոները, նախատեսված է նաև այդ թեմայով միջոցառում` գերմանա-հայկական Ծննդոց երեկո, ինչպես նաև Ծննդյան տոներին նվիրված վիկտորինա աշակերտների համար։ Փակմանը՝ դեկտեմբերի 18-ին Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը տեղի կունենա գերմանական լարային նվագախմբի համերգը, որի ծրագրում ընդգրված է գերմանական և հարավկովկասյան դասական երաժշտություն։
Մշակութային օրերը նպատակ ունեն մշակութային միջոցառումների մի բազմերանգ ծաղկեփունջ ներկայացնել Հայաստանի հանրության ընդգրկուն հատվածին՝ այդպիսով հետաքրքրություն արթնացնելով գերմանական մշակույթի հանդեպ:

В столице проходят дни культуры Германии
С 11 по 18 декабря в Ереване проходят дни культуры Германии. Как сообщает пресс-служба посольства Германии в Армении, организатор дней культуры – посольство Федеративной республики. В программу дней культуры включены выставки, доклады, лекции, демонстрация немецких фильмов в Национальной картинной галерее Армении с субтитрами на армянском и русском языках.
В связи с наступающим Рождеством запланированы также армяно-германский Рождественский вечер и рождественская викторина для учащихся школ.
В день закрытия 18 декабря в Доме камерной музыки Еревана состоится концерт струнного ансамбля Германии, в программу которого включены произведения немецких и южнокавказских классиков.
Цель дней культуры Германии в Армении – представить армянскому обществу многоцветный букет культурных мероприятий, вызвав тем самым интерес к немецкому искусству.