Հունվարի 13-ին «Երևանյան կրկես» մշակութային կենտրոնում կազմակերպվելու է «Բոլոր բարիքները քեզ եմ ցանկանում տալ, փոքրի՛կ» խորագրով բարեգործական ակցիա: Ակցիայի կազմակերպմանն աջակցում են նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը, «Արմյանկա» (АРМЯНКА) ամսագիրը, «Վալերի Քոչարյանի» անվան բարեգործական հիմնադրամը:
Ինչպես տեղեկացանք «Երևանյան կրկես» մշակութային կենտրոնից, ներկա են լինելու միջազգայն կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, բարձրաստիճան պաշտոնյաներ: Միջոցառմանը հյուրընկալելու են ծնողազուրկ, անապահով ընտանիքների, փախստականների ընտանիքների մոտ 1600 երեխա` ոչ միայն Երևանից, այլև մարզերից, գյուղերից:
«Արմյանկա» ամսագրի նախագծի ղեկավար Լադա Գոլովյանի խոսքով, միջոցառման նպատակն է Հին նոր տարվա օրը տոն կազմակերպել ծնողազուրկ ու անապահով ընտանիքների երեխաների համար՝ հույս հայտնելով, որ նման կերպ սկսելով տարին՝ հետագայում կդառնա լավ ավանդույթ:
«Վալերի Քոչարյանի» անվան բարեգործական հիմնադրամի նախագահ Իրինա Քոչարյանը նշել է, որ երեխաները միշտ ուշադրության կենտրոնում են:

“ALL GOOD THINGS FOR YOU, MY LITTLE BABY!”
“Armenian circus” cultural center organizes charity action in January 13. The action is named “all good things for you, baby” and it is supported by the RA president Robert Kocharyan, “Armenian” (Armianka) journal, and by the charitable foundation named after “Valeri Kocharyan”.
According to the cultural center representatives from international organizations and some officials are going to be present at the event. Approximately 1600 orphans, vulnerable, and children from refugee families are invited to the event.
According to Lada Golovyan, the director of “Armianka” journal project said that they wish to make happy the children and to create a wonderful habit to gather that day every year.