ԱՅՍՕՐ ԵՎ ՎԱՂԸ ՈՒՍՈՒՄՆԱԿԱՆ ՀԱՍՏԱՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ՉԵՆ ԱՇԽԱՏԻ
Փետրվարի 18-ին և 19-ին ուսումնական հաստատություններում հայտարարվել է ոչ աշխատանքային օր։ Ինչպես տեղեկացանք ԿԳՆ պաշտոնական կայքէջից, նման որոշում է կայացրել կրթության և գիտության նախարար Լևոն Մկրտչյանը` հիմք ընդունելով «Ընտրական օրենսգրքի» 88-րդ հոդվածի 3-րդ կետը, և կառավարության 31.01.2008 թվականի N 39-Ն որոշումը, ինչպես նաև հանրապետության նախագահական ընտրությունները կազմակերպված անցկացնելու անհրաժեշտությունը:
Նշենք, որ նույն հրամանի համաձայն, ուսումնական հաստատությունների ղեկավարներին՝ ռեկտորներին և տնօրեններին հանձնարարվել է հաստատությունների շենքերում տեղակայաված ընտրական տեղամասերի հանձնաժողովների բնականոն աշխատանքն ապահովելու համար ստեղծել համապատասխան պայմաններ։ Իսկ վերոնշյալ օրերի պարապմունքները պետք է լրացվեն կիսամյակի ընթացքում՝ ըստ ուսումնական պլանի:

18 и 19 февраля школьники и студенты будут отдыхать
18 и 19 февраля объявлены нерабочим днем для всех учебных заведений Армении. Как сообщили Panorama.am в пресс-службе Министерства образования и науки, такое решение принял министр Левон Мкртчян в соответствии с положениями Избирательного кодекса Армении и решением правительства РА от 31.01.2008 года, а также исходя из необходимости провести выборы в зданиях учебных заведений.
Согласно данному решению, всем руководителям учебных заведений дано распоряжение создать соответствующие условия для обеспечения нормальной работы избирательных участков, расположенных в зданиях школ и ВУЗов.
Пропущенные уроки учебные заведения должны будут компенсировать в течение полугодия в соответствии с учебным планом.