Մարտի 21-ին կմեկնարկի 2007-2008 ուստարվա դպրոցականների առարկայական օլիմպիադայի հանրապետական փուլը, որին կմասնակցեն նաև Արցախի և Ջավախքի դպրոցականները:
Ինչպես տեղեկացանք ԿԳՆ պաշտանական կայքէջից, կրթության և գիտության նախարարի հրամանով հաստատվել է 2007-2008 ուստարվա դպրոցականների առարկայական օլիպիադաների հանրապետական կազմկոմիտեի կազմը, առարկայական հանձնաժողովների նախագահների կազմը, մարզային, հանրապետական փուլերի ժամանակացույցը: Դպրոցականների առարկայական օլիմպիադաների հանրապետական կազմկոմիտեի նախագահ է նշանակվել կրթության և գիտության նախարարի տեղակալ Բագրատ Եսայանը:
Մարտի 1-ից Հայաստանի մարզերում կմեկնարկի 2007-2008 ուստարվա դպրոցականների առարկայական օլիմպիադաների երրորդ /մարզային/ փուլը: Մրցութային առաջադրանքները կազմել են հանրապետական առարկայական հանձնաժողովները: Նշենք, որ մինչև մարտի 13-ը կրթության և գիտության նախարարություն կներկայացվեն հանրապետական փուլի մասնակիցների և ղեկավարների անունները:

On March 21 the republican phase of curriculum Olympiad will kick off for 2007-2008 academic year schoolchildren. Pupils from Artsakh and Javakhq will also take part in the competition.
Ministry of education and science official web portal informs that the organizational committee, curriculum commission chairmen staff and the schedule for the Olympiad have been set up by a directive of the minister of education and science. Deputy minister of science and education, Bagrat Yesayan, has been appointed as the chairman of the organizational committee.
The third regional phase of the Olympiad will start from March 1. The tests have been formed by the curriculum committees. On March 13, the names of the participants in the republican phase of the Olympiad will be announced.